Gå til innhold
Hundesonen.no

Salt til hesten om sommeren?


Tuskelusken

Recommended Posts

Skrevet

Nå er ikke jeg noe ekspert men....

Hesten jeg red fast for endel år siden, hadde alltid en saltstein hengende på beite om sommeren, rett ved der som de var for å drikke. Regner med at det var en god grunn for det :ahappy:

Skrevet

Hvis du skal til han ville jeg fortsatt å gi slik som nå. Om han skal være uten deg hvis du er på ferie o.l er det best at han får en saltstein ja.

Det er viktigere og gi salt om sommeren enn resten av året, for å regulere væskebalansen i varmen.

Hvis du gir ham selv er det det beste, fordi du da kontrollerer hvor mye han får. Noen hester spiser for mye, og noen for lite når de regulerer selv ved å ha saltstein.

Skrevet

Ja, jeg drar til han hver dag. Jeg er bare så redd for gi han for mye hvis han ikke trenger. Men da trenger jeg ikke å bekymre meg. :ahappy: Han kan ikke få saltstein for da slikker han i seg hele med en gang, som du sier.

Skrevet

Jeg pleide å gi mer på sommeren enn på vinteren, men han ble jo brukt nesten hver dag hele sommeren også.

Og mye bedre som nevnt å gi selv enn saltstein

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...