Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikring


Krelise

Recommended Posts

Skrevet

Min kommende valp er nå tre og en halv uke gammel. Han skal forsikres i Gjensidige. Gjensdige sier på sine nettsider at hunder kan forsikres fra de er 5 uker gamle, og at de har 20 dagers karenstid på forsikringen.

Som jeg forstår det bør jeg da forsikre ham når han er fem uker, slik at forsikringen trer i kraft fra han er 8 uker gammel. Men jeg vet ennå ikke hvilken valp som blir min, og dermed vet jeg heller ikke registreringsnummeret hans. Jeg vet heller ikke når jeg vil få vite dette. Sannsynligvis ikke så tidlig som ved fem ukers alder.

Går ut fra at jeg trenger registreringsnummeret for å tegne forsikringen? Hvordan gjorde dere dette? Jeg bør jo tegne forsikringen så tidlig som mulig?

Jeg skal høre med oppdretter hva hun mener, men tenkte det kunne være interessant å høre erfaringerher inne også :rolleyes2:

Skrevet

Hei,

Hvis det er en renraset valp, og oppdretteren forhåndsregistrerer valpekullet er de automatisk forsikret fra 5 ukers alder. Riktignok kun livsforsikring, men evt vet.utgifter bør jo oppdretter sørge for frem til levering uansett.

Men da vil valpen i alle fall ha et reg.nummer, selv om jeg vil tro at det ikke spiller noen større rolle for forsikingsselskapet (man kan jo forsikre uregistrerte, blandinger og hunder uten tidligere kjent eierforhold også).

Men hvis du forsikrer i Gjensidige - vil i alle fall den være gyldig fra når du henter valpen, og da slipper du karenstiden mellom evt. oppdr. forsikring (Agria) til din egen.

Susanne

Skrevet

Prat med selskapet ditt du, de kan nok berolige deg med at alt dekkes fra 8 ukers alder selv om forsikringen tegnes da.

Karanteneordningen er vel mest for å unngå at folk tegner forsikring etter at skade har oppstått..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...