Gå til innhold
Hundesonen.no

Lære "mini" hunder og dekke!!


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

noen som har noen bra tips på kossen jeg skal klare og lære speedy og legge seg ned?!?!

han er jo som de fleste her inne vet ganske liten og når jeg prøver metoden m å ta godbiten helt ned til gulvet og oppmuntre hunden til å legge seg ned så bøyer han bare seg. ikke noe problem det.. men nå når vi går på kurs skal vi bla. ha felles dekk og fellesdekk på avstand. og jeg syntes det er ganske flaut at speedy ikke kan det enda.. dekke alstå.. TAR IMOT ALLE RÅD MED TAKK!!:lol:

kan jo si at speedy legger seg skjeldent ned på gulvet og slikt.. han legger seg på teppet eller inni røret eller når han er i sofaen...

HJELP!)!!?

Skrevet

Kanskje det hjelper hvis du sier kommandoen hver gang du ser ham legge seg ned? Enten det er på gulvet eller i sofaen eller hvor han skulle finne det for godt å legge ned kroppen sin på. Og masse ros selvfølgelig!

Vet ikke om det hjelper, men verdt et forsøk?

Skrevet

Vi hadde en chi på dressur kurset som Chicka gikk på, Maximus!!!

Han var med, men det var ikke alt han fikk til :? , men de de fikk han til slutt til å legge seg ned.

Han syntes det var morsomst å bølle med de andre hundene han, skjønnte ikke vitsen i å sitte og ligge. :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...