Gå til innhold
Hundesonen.no

Akvarium


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har alltid synes at akvarium har vært veldig stilige, og nå får jeg lov til å kjøpe et eget. Har hjulpet bestemor mye med hennes 85 liter, og har lest endel, så jeg kan litt tror jeg :rolleyes2:

Har lest meg til at det ikke er anbefalt med under 60 liter. Og jo større, jo lettere er det visst å holde vannverdiene jevne tror jeg at jeg har lest.

Jeg vil gjerne ha det sånn at det kan stå på en vanlig benk, for tror ikke jeg har plass til eget akvariebord.

Har tittet på noen 100 litere, de ser jo kjekke ut eller? :rolleyes2: Og europris har 60 liter, men har googlet, og de virket ikke så bra.

Er det noen praktisk forskjell på en buet og en rett?

Hvor mye koster det for en maks 100 liter, med alt utstyr, fisk og planter? :rolleyes2:

Skrevet

Jeg har 60 literen fra Europris, og selve akvariumet funker bra. :rolleyes2: Men kjøp deg en ny pumpe, da den som følger med ikke er bra i det hele tatt. Sjekk også ut om du får kjøpt lysene som følger med på en dyrebutikk, eller spørr litt om dem hos de annsatte.

Personelig kunne jeg tenkt meg et litt større akvarium, som foreksepel en 100 liter. :rolleyes2: Rett som du sier at det er lettere og holde vannverdiene jevne med større kar. I tillegg får du jo flere valgmuligheter når det gjelder innhold. :rolleyes2: Karet mitt står på en liten komode, og det fungerer fint. :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...