Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke å holde igjen mer, her er den utvalgte tispa! Vi gleder oss skikkelig til valpene kommer Hun er HD:A AD: A patella fri, øyelyst fri Hun er 2,5 år og er utrolig herlig og myk tispe. D

Åj åj, her er det lenge siden det har blitt oppdatert noe Må fortelle om litt utstillingsresultater! Leo har fått to CERT Nå jakter vi på storcertet Noen av hans avkom har prøvd seg i ringen og gjo

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Skrevet

Må jo skryte litt av Leo idag :-D vi var med på valpeshow på Båstad skole, hvor 14 eurasere var meldt på. Han ble 1BHK, BIR og BIG3! :D Kjempefin kritikk fikk vi også! Han har utviklet seg mye denne måneden, og blir bare penere og penere :P

Leo-1.jpg?t=1285520448

leo2.jpg?t=1285520555

OG forresten: Skal stå grunnkurs i forrige innlegg - ikke videregående :D

Skrevet

Jeg så dere også igår ,og han skilte seg virkelig ut! Veldig velgående og ikke minst godt temperament, noe jeg dessverre fikk se at ikke bare var et rykte... Gratulerer med fint resultat :icon_clapping:

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er det vel en måned siden jeg har oppdatert her. Leo har blitt 7 mnd, 55 cm høy og veier nå ca 25 kg :( I morgen er det tid for et nytt valpeshow i Letohallen. 11 eurasiervalper påmeldt. Det blir moro. Er det flere som skal dit?

ee93dbda.jpg

senga.jpg

rulle.jpg

bamse1lite.jpg

Skrevet

Tusen takk! Moro :P Var utrolig mange påmeldte hunder så jeg! :P

hehe, jeg er helt alene i cardigan klassen :(

Skal se om jeg finner dere, vil hilse på den skjønneklumpen da. det var litt vel farlig søt :P

Skrevet

hehe, jeg er helt alene i cardigan klassen :aww:

Skal se om jeg finner dere, vil hilse på den skjønneklumpen da. det var litt vel farlig søt :lol:

Åja, det er jo litt kjedelig da - men da kan jeg gratulerer deg allerede nå! - Grattis med BIR! :-D hihi

Ja, det kan du gjøre! :-)

Jeanettee: Takk skal du ha :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...