Gå til innhold
Hundesonen.no

Fredrik (Larix black or white)


Lompelus
 Share

Recommended Posts

Fredrik ble født den 03.06.09 som Larix black or white på kennel Larix i Sverige. Hentet han den første uken i August og nurket sov på fanget mitt hele veien hjem. Fredrik er sedat (på kanten av å være lat), rolig, oppfinnsom, kosete, sta og morsom. Når jeg fikk han var tanken at han skulle bli en fin familie hund, men etterhvert som vi begge har lært mer skal vi prøve oss både på lydighet og vanntrening, så ser vi hva det blir til slutt!

Da Fredirk var 4 måneder tok vi disse bildene:

DSC_0313.jpg

DSC_0318.jpg

DSC_0320.jpg

Etter å ha sett de igjen i dag tok vi disse:

DSC_0199.jpg

DSC_0203.jpg

DSC_0205.jpg

Og her er noen bilder av det store elefant-landseer slaget anno 2010, Så langt er stillingen 0-1 til de svart/hvite:

DSC_0179.jpg

DSC_0186.jpg

DSC_0197.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

lots of lots of pictures! Mohahaha!

Først litt mongishund :

DSC_0482.jpg

DSC_0484.jpg

DSC_0491.jpg

Se så fint vi har det! :

DSC_0492.jpg

Så et par bilder av Fredrik som fisker eplebiter og annen namnam fra sitt nye plaskebasseng :

DSC_0377.jpg

DSC_0389.jpg

DSC_0455.jpg

DSC_0459.jpg

DSC_0464.jpg

Musepus lurte seg ut for å følge med på avstand :

DSC_0473.jpg

DSC_0478.jpg

Og så et par bilder fra svømmetur :

DSC_0360.jpg

DSC_0361.jpg

DSC_0362.jpg

DSC_0364.jpg

DSC_0367.jpg

DSC_0369.jpg

DSC_0370.jpg

DSC_0371.jpg

DSC_0372.jpg

DSC_0373.jpg

DSC_0358.jpg

DSC_0376.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

En liten opdatering:

Fredrik har blitt 50 kg! Han hadde nok blitt det mye tidligere hadde det ikke vært for at han har noe utoverdreide frambein (og bakbein, men de har rettet seg fint no) og vi har av den grunn holdt han slank. Men så er jo hundene penes når de er slanke og muskuløse synes jeg. Han har og vært med dyrlegen og fått 1 års vaksine som gikk han hus forbi da han var opptatt med å spise en kjøttbolle :D Ellers fikk vi en glad nyhet da vi var med dyrlegen, han kunne næmlig si med stor sikkerhet at det ikke er beina til Fredrik som er vridd og gir han chaplin føtter, men svake ledd. Han kan ikke vær helt sikker før vi har røntgent han om et halvtårs-tid, men dyrlegen mente det ikke var grunn til bekymring eller forhåndsrøntging. Så da håper jeg at trening kan styrke leddene hans nok til at beina står litt ofter fremover.

Noen bilder:

DSC_0083.jpg

DSC_0073.jpg

DSC_0037.jpg

DSC_0027.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Blir bare mer og mer handsome :ahappy:

haha..Siste bildet ser det ut som Pax driver med megajokking på Fredrik :lol:

:D

Flotte bilder av flott hund! :wub: Måtte le litt av det dele NP bildet :ahappy:

Frekk eller? :P Fredrik løp rundt oss, bjeffet og stjal små biter som ble knust av :wub: .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...