Gå til innhold
Hundesonen.no

Sammiser på Øya


Pim

Recommended Posts

Skrevet

SnowDancer sin Nala (som forøvrig er en utrolig sjarmerende og ikke minst pen samojeddame :blink: ) og N møtes en gang i blant for lek og sosialisering. Nala har virkelig litt av en jobb med N, for han syns hun er så fantastisk og vil leke og herje maaaaasse! Masse kudos til frk. Nala, altså, som er veldig flink til å sette N på plass når han blir for ivrig :jump: Nå i det siste har N også funnet ut at det finnes forskjell på tisper og hannhunder, selv om han ikke har helt bestemt seg for hvilket lag han vil spille på enda, og dermed blir han enda litt mer innpåsliten... Tilbake til saken, her noen bilder fra helga:

Pelsen sniker seg usett (tror han) innpå drømmedama:

4562331365_19747f0885.jpg

Snart framme...

4562330969_5fa17e3b86.jpg

I mål, hurra!:)

4562960550_efd1d643a1.jpg

Uæææh, tatt på fersken! :lol:

4562330719_c1a1e0bd7b.jpg

Snart like store (N er allerede 52-53 cm høy :D ):

4562960934_2bf3259a13.jpg

Veldig vanskelig å ta bilde av begge hundene samtidig, særlig siden N gjerne vil drepe kameraet... :)

Skrevet
:lol: Jeg er jo partisk i saken, men de eeeerså pene! :lol: Nala er jo virkelig en skjønnhet, men jeg syns da bisken min er en fin liten fluffybjørn også :lol: Helt utrolig å se Nala bevege seg...man kunne tro hun var en strikk og ikke en stor, sterk hund; hun er så sykt spretten og smidig. Når hun beveger seg ser hun ut som om hun veier like mye som en fjær, og har like stor kroppskontroll og smidighet som en turner i OL :lol: Og så kommer N løpende og kræsjer inni henne :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...