Gå til innhold
Hundesonen.no

Høyenergifor til hund med sart mage


SuperMarvin

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Har en aktiv krabat som er sær i matveien og har litt sart mage, så sliter meg og finne for som passer til han.

Vi har prøvd Eukanuba som endte med at han fikk løs mage (vi har prøvd valpefor og jogging and agility av dette) Vi har prøvd V&H som han ikke fikk i seg mye av (ble veldig fort lei, og holder vekta kun med valpeforet) siste halvår + har vi brukt RC (medium, sentitiv og vetrinærforet GI30 for hunder med innvoldsproblemer/etter operasjoin) Medium og sensitiv spiser han Mye av og bæsjen blir veldig lys, mindre energi enn med f.eks høyenergi/mye protein i foret.

Prøvde også Købers en liten periode, men det ble bare stående.

Vi kan fortsette på RC GI30 foret, men det selges ikke alle plasser og ligger 3-400kr mer i pris enn så og si alle andre for, noe som blir mye for en student i lengden.

Er det noen som har forslag? evt om det er noen tilskudd man kan bruke?

Vi har prøvd det meste med å ta bort foret etter 10 min, bruke mat i trening og lek, gjømme mat/gjøre den intressang etc.

Glad for alle tips!

(hunden er en Bc hanne på ca 1,5 år. mye aktivitet 5-6 dager pr uke)

Skrevet

har du prøvd råfôr? jeg har en hund som har vært veldig sensitiv i magen. Denne hunden har gått på sensible lenge. Så begynte vi på råfôr. nå kan vi blande inn RC energy 4800 uten at magen slår seg vrang.

Skrevet

Hva med å prøve Husse lax og ris eller lam og ris? (sorry teit stavemåte på laks, men det heter det...)

Skrevet

Min forrige hund var veldig sart i magen og tålte ganske lite før hun fikk dårlig mage. Jeg gikk over til Norwegian polar etter noen år, og hun ble aldri dårlig i magen etter da. Det er også kaloririkt, og de fleste hunder liker dette.

Skrevet

takk for mange tips =) vi har snust litt på NP og råforing nå, så håper noe av det vil funke for oss! takk for tips.

(må også legge til at vi har minifryser, type sammen kjøleskapet, og NP er vell frossenpølser om jeg ikke tar feil?)

Skrevet

NP kjøpes i en blokk på 20 kg, som deles opp i 2 kgs biter. Det tar litt plass i fryseren (mulig at det går i en liten fryser hvis man ikke har noe annet i den). Det står på siden dems at det finnes også i pølser på 700 gram. Du kan jo ringe å høre om det. Eller kjøpe sammen med noen, så kan dele dele en blokk.

Norwegian polar

Skrevet

jepp. er verd å handle inn en liten fryser til hundefor også om det funker på hunden =)

Du kan jo følge med på "Roteloftet" eller hva det nå heter, i Adressa på fredager (?), der er det ofte fine tilbud på sånne ting. :icon_redface: Når det er sagt, så hadde vi også kun kombiskap tidligere, og vi fikk plass til 20kg V&H i skuffene (to store, og en liten). Men det var ikke plass til så mye annet da! :whistle: Pølsene er enklere å pakke bedre sammen, så da fikk vi plass til mer, men så er jo de dyrere også da. Problemet med kombiskap er i utgangspunktet ikke plassen, men temperaturen. Vanligvis holder de ikke mer enn -10 grader, og frysevarer skal holdes ved -20 for best holdbarhet. Pizza osv holder egentlig ikke i mer enn en uke i slike kombiskap, men selv om vi har brukt kombiskapet til oppbevaring av alt mulig rart over lengre tid, har vi sjelden merket noe på holdbarheten. :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...