Gå til innhold
Hundesonen.no

Cert etter fylte 24 mnd


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Blondie har 3 cert og 1 cacib. Men da hun tok det siste certet på NKK og fikk cacibet, var hun ikke gammel nok til å bli NUCH, så da må hun jo ha et cert til. I utgangspungtet trenger hun jo bare et lite cert, men om hun skulle ta et NKK cert så blir hun NUCH også.. eller?? Litt teit spørmål kanskje men :)

Lite småutstillinger i nærheten fremover, så vi satser litt på NKK i Drammen :whistle:

Skrevet

Blondie har 3 cert og 1 cacib. Men da hun tok det siste certet på NKK og fikk cacibet, var hun ikke gammel nok til å bli NUCH, så da må hun jo ha et cert til. I utgangspungtet trenger hun jo bare et lite cert, men om hun skulle ta et NKK cert så blir hun NUCH også.. eller?? Litt teit spørmål kanskje men :)

Lite småutstillinger i nærheten fremover, så vi satser litt på NKK i Drammen :whistle:

Uansett hvilket Cert hun oppnår i Norge så vil hun bli Nuch ja.

Så lenge hun har NKK Cert og ett til før 24 mnd, så kan hun ta både stort eller lite for å bli Nuch.

Skrevet

Takk for svar :) Regnet jo med at det var slik, men greit å få bekreftelse :P Disse andre dyra mine har jo aldri kommet så langt i utstillingsringen, så litt grønn her :whistle:

Skrevet

Og pass på at dommerne er forskjellig, da.. Vet det er noen som har bommet på akkurat dèt - har et NKK-cert for en dommer når hunden var veldig ung også tar de "over 24-mdr certet" for den samme dommeren. Og da hjelper det jo ikke stort...

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...