Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel/hundepass i Stavanger/Sandnes området?


MetteOgBeatrix

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er så heldig at jeg skal gifte meg og på bryllupsreise i sommer. I den forbindelse trenger jeg å sette Bea på kennel i litt over en uke (så skal hun være hos familie i uke nr 2). Det er jo flere kenneler i området, men jeg har ikke erfaring med noen av dem og er veldig kresen.

Er det noen her som har erfaringer? Det bør være stødige folk dette her, er skeptisk til slike steder som lar unge jenter gå tur med hundene, da Bea kan finne på å bølle litt når hun går i bånd med fremmede.

Den bør helst ikke være så veldig langt fra Sandnes, men vi kan fint kjøre et lite stykke for å levere/hente henne.

Bør vel bestille snart tenker jeg, er nemlig midt i fellesferien dette her.

Skrevet

Jeg har jobbet litt på vestpolen, å jeg kan anbefale det :) Skal mye til før jeg setter mine egne på kennel, men var jeg nødt skulle det bli her :) Er jo litt utenfor Sandnes, men er ikke langt. Du kan jo sjekke ut linken hvertfall :D

Skrevet

Jeg er så heldig at jeg skal gifte meg og på bryllupsreise i sommer. I den forbindelse trenger jeg å sette Bea på kennel i litt over en uke (så skal hun være hos familie i uke nr 2). Det er jo flere kenneler i området, men jeg har ikke erfaring med noen av dem og er veldig kresen.

Er det noen her som har erfaringer? Det bør være stødige folk dette her, er skeptisk til slike steder som lar unge jenter gå tur med hundene, da Bea kan finne på å bølle litt når hun går i bånd med fremmede.

Den bør helst ikke være så veldig langt fra Sandnes, men vi kan fint kjøre et lite stykke for å levere/hente henne.

Bør vel bestille snart tenker jeg, er nemlig midt i fellesferien dette her.

Det er absolutt lov å sette "krav" når du skal ha hunden din på kennel. Gi klar beskjed om dette (og andre ting du ikke ønsker), så skal de respektere det. Du skal være trygg på at hunden din har det godt når du er vekke, så sett foten ned :)

Skrevet

Jeg har jobbet litt på vestpolen, å jeg kan anbefale det :) Skal mye til før jeg setter mine egne på kennel, men var jeg nødt skulle det bli her :) Er jo litt utenfor Sandnes, men er ikke langt. Du kan jo sjekke ut linken hvertfall :P

Ja, har sett på dem. Virker som et flott anlegg. Er ikke så langt fra der mine foreldre bor, og siden de skal ha henne andre uken passer det jo ganske bra sånn praktisk sett. Type, de finner frem, hehe :D

Tenker jeg skal ringe og snakke med dem!

Det er absolutt lov å sette "krav" når du skal ha hunden din på kennel. Gi klar beskjed om dette (og andre ting du ikke ønsker), så skal de respektere det. Du skal være trygg på at hunden din har det godt når du er vekke, så sett foten ned :D

Ja, jeg er klar over at man kan det :P

Har utelukkende positive erfaringer og tilbakemeldinger fra kennelen vi brukte i Bergen. Så er det å finne en tilsvarende her da, med like proffe folk. Har inntrykk av at "hvem som helst" skal starte kennel for tiden...

Skrevet

Har selv hatt bikkjedyret i 3 uker på Randaberg Dyrepensjonat. Relativt fornøyd. De förer med Olivers fra handlers, hundene får være ute med andre hunder i minimum 2 timer, om en hund er plagsom for de andre blir den flyttet til en annen innhegning med andre hunder, totalt 3 innhegninger. Kennel burene er grei størrelse på, hunden får også selskap i en annen hund mens den bor der. Pensjonatet er offentlig godkjent. (du må betale ekstra for at hunden skal få være ute)

Mannen som driver dette virker litt "gammedags" i hundesynet sitt, men er helt grei. (kan utdype dette på PM om du ønsker det)

Det ligger også et pensjonat på forus en plass. Fyren som driver det har hatt/har også oppdrett av Rottweilere. Uteområdet består av en innegjerdet grusbane foran huset/kennelen. Kennelburene er ikke av de største, men hunden står her alene i sitt bur. Husker ikke hva dette pensjonatet heter.

Edit: tror dette heter Zarstø

Edit2: jepp det heter Zarstø. Det var vist ikke en grusbane, men en gressplen :)

Det skal også ligge et pensjonat ute ved Bråstein en plass hvor de gir tilbud om å trene med hunden din under oppholdet om du ønsker dette. Husker ikke hva dette heter helder desverre.

Edit: Hundens Vertshus heter dette. Disse er meget bra ifølge noen bekjente av meg som har hatt hunden sin der.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...