Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Skrevet

Slenger på eit par bilder av Anja også, sidan Junah tråden fekk nye bileter :)

Anja er ei flink storesøster, men dei siste dagane har ho vore litt mindre aktiv en ellers sidan ho kappa kloa si i leik med ein annan hund. Antibiotika kuren er no over, og me ventar på at kloa skal gro skikkeleg.

IMG_4796.jpg

IMG_4667.jpg

  • 2 months later...
Skrevet

me har vore ute i påskesola i dag. Anja får endelig vere ute igjen etter to uker med kennelhoste. Her er litt bilde fra dagen :)

IMG_6964.jpg

IMG_6961.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Her kjem nok ein bildespam av min herlige Anja. Ho har enda ein gong vorte sjukmeldt, då ho skada ei klo. I dag har ho vore med på tur, for fyrste gong på ei veke. Dette gjekk kjempe fint, og ho hadde enormt med energi som måtte ut! I tillegg har me fått oss ny katt i huset, og dette synes Anja er kjempe spennande, så ho har halta rundt denne veka for å følge med kva katten finn på!

DSC_0100.jpg

IMG_7643.jpg

  • 5 months later...
Skrevet

Så må eg oppdatere med litt bileter av Anja. Eg hadde med bilete i utegjerdet her ein dag, og her er resultatet derifrå:

IMG_1547.jpgIMG_1562.jpgIMG_1568.jpgIMG_1570.jpg

  • Like 1
  • 2 years later...
Skrevet

Anja har også vore til fotograf! No er ho heile seks år, men like ung til sinns som alltid. Sidan sist eg skreiv her har Anja vorte kastrert grunna hormonelle problem. Ho har gått modul 1 og 2 i spesialsøk og vorte ein utruleg dyktig blodsporhund. No driv me å trena litt rally og litt spor. Berre på hobby.

Her er nokre av fotografbileta:

10320396_10154083275550585_2213024007209

10154551_10154083275545585_2761804829507

1530580_10154083267030585_34315819383467

(Eg håpar det er lov å poste bilete sjølv om vannmerke til fotografen er der? Det er greit for fotografen, men tenkte kanskje det kan framstå som reklame her på forumet?)

  • Like 1
Skrevet

Det er vel stort sett beagle ein ser. Flatten er der i gemytt, men samojeden finn eg ikkje så mykje av! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...