Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei hei!


Adriana

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei!

Jeg er ny her inne og får vel komme med en introduksjon av meg og mine hunder :innocent:

Jeg bor i Moss, og har 3 hunder av rasen langhår chihuahua.

2 voksne tisper på litt over 4 år som heter Elaiza og Blondie, og en 4 1/2 mnd gammel hannvalp som heter Aleks som er etter eget oppdrett, Blondie er mamma.

Han er fra mitt 3. kull, og det ser ut som han kommer til å bli her med oss :lol:

Jeg er veldig glad i å stille på utstilling, men det har blitt lite av det i det siste året, regner med at det blir mer valpeshow med Aleks utover nå, og utlandsturer på Elaiza.

Vi var i Malmö sist helg, der var 78 påmeldte i rasen og Elaiza ble 3BTK, kun en plassering unna det svenske og nordiske championatet :)

Jeg har ikke hundene mine bare til utstilling, de er familiemedlemmer som elsker å kose seg hjemme og på tur!

Føler at jeg har skrevet litt om oss nå, hvis noen vil lese mer, kan dere lese på hjemmesiden min: www.ilmiochibello.com

Noen bilder av mine øyenstener:

Aleks

Iphone001-1.jpg

Elaiza

Hundenejul2008083.jpg

Blondie

Hundenejul2008110.jpg

Skrevet

Heisann :innocent: Velkommen hit :lol: Det er påsketreff i Østfold (dato er ikke helt bestemt), men dere er jo selvsakt hjertelig velkommen :) Blir nok ikke såååå langt fra Moss :o

Skrevet

Takk, ja jeg håpet å finne ut om det er noe treff i nærheten ved hjelp av dette forumet :innocent:

Har en stk valperamp som trenger sosialisering nå som den verste kulda er over!

I påsken er jeg desverre bortreist, men vi skal prøve å komme sterkt tilbake når jeg er hjemme igjen!

Skrevet

Takk, ja jeg håpet å finne ut om det er noe treff i nærheten ved hjelp av dette forumet :innocent:

Har en stk valperamp som trenger sosialisering nå som den verste kulda er over!

I påsken er jeg desverre bortreist, men vi skal prøve å komme sterkt tilbake når jeg er hjemme igjen!

Jepp :lol: Blir nok fler treff utover sommeren :) Er bare å følge med i "hundetreff" tråden her inne :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...