Gå til innhold
Hundesonen.no

sele på hunden min?


Recommended Posts

Skrevet

når marco(rottis) går i sele går han som en engel...men i vanlig halsband, strup eller halvstrup henger han seg bare på...men når den tid kommer at han skal kløve, eller dra ting vil jeg da ha ødlagt det med at han går med å la han gå fint i selen nå???

Skrevet

Jeg vet egentlig ikke om det ødelegger. Ikke for kløvbæring i alle fall... Ber du han gå pent i selen eller gjør han det av seg selv? Det kan være at det tar lengre tid å lære han at det er lov å dra i selen. Men som sagt så vet jeg ikke om det ødelegger, men det gjør ikke innlæringen av dra noe lettere (mener jeg da, men har ikke så mye erfaring med hund og trekk enda.). Hunden vi har nå bruker vi til trekk, å han får alltid lov å dra i selen å har bestandig fått lov til det, så jeg vet ikke helt hvordan det er med hunder som går pent i sele i forhold til innlæring av dra.

Men som sagt mine tanker rundt det er at han kan bruke lengre tid på å skjønne at i selene får han dra.

(ble det forståelig? :oops: )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...