Gå til innhold
Hundesonen.no

"utenfor boksen" - hjelp?


LindaM

Recommended Posts

Skrevet

Som dere ser så har jeg egentlig ikke noe ord på det jeg lurer på, men jeg kan illustrere det! :whistle:

illustrasjon.jpg

(bildene er lånt fra "idesnekkerne.no", "gilabb.com" og "Jaktgolden.com". Hvis det ikke er greit at jeg låner bildene er det bare å si ifra, så fjerner jeg dem med en gang!)

[OT]har nettopp tatt systemgjenoppretning på pc'en, så det er minimalt av programmer jeg har rukket å laste ned, og med tregt nett har derfor ikke photoshop blitt installert ennå, så derfor får det holde med ynkelig paint "redigering" enn så lenge :D:whistle: [/OT]

Skjønner dere hva jeg mener med bildene? Jeg lurer liksom på hvordan man får til at bildet går utenfor "rammen" eller "boksen".. Og menyen oppå der osv. osv... Er det HTML som skal til? Css? noe? :P

Hvilket program bruker dere til dette (og ellers?)

Gjerne kom med teskje-forklaringer eller bilder! :P

Noen som kan hjelpe? *håper, håper, håper*

Skrevet

Null hjelp fra meg, men jeg lurer på akkurat det samme men har slitt med å finne ut hvordan jeg skal spørre om det. Takk for at du spurte, spent på løsningen.

Skrevet

Men hvordan får hun da linkene til å fungere- hvis alt er et bilde, mener jeg?

Jeg har prøvd å fikle litt med det i ny og ned, men har aldri fått det til :)

Skrevet

Men er det ett og samme bilde, da? I så fall, hvordan får jeg til dette? :) Hvilket program skal jeg bruke?

Skrevet

Toppbanneret mitt er ett og samme bilde ja, og så har jeg ved hjelp av .html og .css laget menyen med bakgrunnsfarge.

Toppbanneret er laget ved hjelp av photoshop, men jeg vil tro at du kan lage de bildene jeg har iallefall ved hjelp av veldig mange ulike fotoprogrammer. For å få til det martine har gjort (siden det var en firkant) er å viske vekk det som er å bruke ulike lag og så viske vekk f.eks rundt hundehodet slik at bare det står igjen og så lager du en bakgrunn bak der igjen.. hmm ikke helt god på å forkalre.

Skrevet

Hehe, merker jeg ikke helt klarer å forklare hva jeg vil vite heller :D For jeg vet hvordan jeg får til bildet, men hvordan få linkene til å fungere når det bare er tekst på et bilde? :)

Nå er ikke jeg noen racer på verken css eller HTML - men jeg har DreamWeaver, så får jo kodene til det jeg gjør lett.. Men bruker man "anker" eller? Jeg får det fortsatt ikke til :D

Skrevet

Hehe, merker jeg ikke helt klarer å forklare hva jeg vil vite heller :D For jeg vet hvordan jeg får til bildet, men hvordan få linkene til å fungere når det bare er tekst på et bilde? :)

Nå er ikke jeg noen racer på verken css eller HTML - men jeg har DreamWeaver, så får jo kodene til det jeg gjør lett.. Men bruker man "anker" eller? Jeg får det fortsatt ikke til :D

Jeg tror jeg forstår hva du spør om :D Jeg er heller ikke helt sikker på hvordan det gjøres, men i hvert fall på Shilamons side er vel menyen lagt over bildet? Menyen trenger jo ikke være en del av bildet selv om det ser sånn ut, med HTML og CSS kan man plassere tekst over bilder.

Skrevet

Hihi ;)

mhm, det var det jeg trodde :D

prøvde litt på det for noen minutter siden, jeg får tekst over tekst, men ikke tekst over bilde :) Har noen lyst til å legge ut eksempel på koding? (jeg prøvde forresten på css, bare sånn at jeg har sagt det :D)

edit: haha, jeg fikk visst ikke til tekst over tekst likevel, jeg :D :D

Skrevet

Hehe, merker jeg ikke helt klarer å forklare hva jeg vil vite heller :D For jeg vet hvordan jeg får til bildet, men hvordan få linkene til å fungere når det bare er tekst på et bilde? :)

Nå er ikke jeg noen racer på verken css eller HTML - men jeg har DreamWeaver, så får jo kodene til det jeg gjør lett.. Men bruker man "anker" eller? Jeg får det fortsatt ikke til :D

http://webdesign.about.com/cs/dreamweaver/ht/htdwimgmap.htm :D

Skrevet

Tusen, tusen takk Marthe - du er en engel! :)

:D

Hvis du ikke får det til, så må du bare gi beskjed, så kan jeg vise med bilder. Jeg har bare ikke tid til det nå :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...