Gå til innhold
Hundesonen.no

Spesiallaget bilbur


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke prøvd alle, men har hatt et Trønderbur og har to Kelabur. Trønderburet var jeg ikke fornøyd med, tok ikke lange tida før bikkja fant ut hvordan hun skulle få ut nettingen av "ramma" og komme seg ut. Vet at flere også har hatt problemer med det, og ei jeg kjenner har stripset fast nettingen rundt dørkarmen for å sette den på plass for n-te gang.

Har også Kelabur og de har jeg til nå vært veldig fornøyd med. Solide bur, med gode låser på døra. Bestillte til Tromsø og fikk de kjapt levert og de passet bra til bilen min. På grunn av litt ommøblering når vi økte antall hunder (og hev ut noen og,og) så har jeg nå et kelabur som ridgebacken ligger i, og et som er laget i fengslet her. Burmessig er jeg like fornøyd med begge, men jeg er mest fornøyd med dørlåsen på Kelaburet. Den kan strammes og låses med hengelås om man ønsker det :aww:

Skrevet

Marine-delen til Ilas kan sannsynligvis hjelpe, ta kontakt og hør ihvertfall..

Jeg mener de lagde bur før i tiden, om de har sluttet med det vet jeg ikke.

Skrevet

Jeg har Kela-bur, og er veldig fornøyd med det - jeg fikk bestemme selv hva jeg ville ha, med råd og veiledning fra Kela. Jeg har et stort dobbeltbur med dører både ved bakdøra og sidedørene, så jeg kan få ut hundene uansett hvordan vi parkerer eller kræsjer...

Lukkemekanismen kan skrus til, så jeg har aldri slamrete dører.

Jeg har hatt buret i drøye halvannet år, og er superfornøyd. Betalte 4.500 kroner, men det er et stort bur hvor jeg får plass til en berner og en mindre hund (for eksempel engelsk springer spaniel) i hvert bur - eller tre bernere om jeg tar ut skilleveggen.

Buret fikk jeg overlevert på en bensinstasjon ikke langt fra der jeg bor (Oslo), og fikk hjelp til å sette det på plass i bilen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...