Gå til innhold
Hundesonen.no

Spesific Diets


bisQuit

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Noen som har erfaring med bruk av Spesific Diets? Hvilken erfaring sitter dere eventuelt med. Vurderer og bruke dette nå på min samojed. Det finnes sikkert billigere og kanskje like gode produsenter og sammenligne med men.

Skrevet

Har ikke noe vondt å si om Specific, men jeg har ikke mye erfaring med merket. Et pluss er jo at det går for å være et bra fôr, samt at prisen er betraktlig lavere enn f.eks. Hills.

Skrevet

Hei.

Noen som har erfaring med bruk av Spesific Diets? Hvilken erfaring sitter dere eventuelt med. Vurderer og bruke dette nå på min samojed. Det finnes sikkert billigere og kanskje like gode produsenter og sammenligne med men.

Gamlebikkja fikk prøve det foret, og fungerte ikkje på det. Men kan hende det fungerer på din?

Skrevet

Min lille (tidligere) tjukkas får spesific weight reduction fòret. Jeg er kjempe fornøyd og har oppnådd de resultater vi satte oss sammen med vetrinæren. Min hund fungerer veldig godt på foret, nå har aldri matlysten vært problemet her, men pels osv er flott. Foret får ihvertfall anbefalingen min. Er vel individuelt både for hund og eier om man er fornøyd eller ikke her også :)

Skrevet

Hei og takk for svar.

Eg har tidligere holdt meg til hills , Pro plan på min gamle hund (engelsk cocker spaniel) Eg hadde imidlertid aldri hørt om spesific før oppdretter nemte at det er foret hun velger og bruke på sine hunder. Etter det eg har skjønt er dette også eit for man kun får hos veterinær så eg har derfor forespurt min lokale veterinær om og ta inn noen sekker med "large puppy" slik at eg får prøve det ut.

Noen som har prøvd godbitene fra spesific og? tenker at det kanskje kan være like greit og bruke dette også istedenfor "frolic , lever og pølsebiter" Inspill?

Skrevet

jeg har brukt allergiforet til Salza, og vi var ikke fornøyd. For det første hjalp det ikke på allergien og for det andre likte hun det overhode ikke..

Skrevet

Jeg er KJEMPE fornøyd med et foret :) Forer flatten min på det og tibbene. De har nydelig pels alle sammen og putene har ikke sprykket i denne kulden som har vært nå her hos oss. De liker det men nå har ingen av mine allergi så det kan jeg ikke svare på. Gir også godbitene og hundene liker de veldig godt ;) Selvfølgelig er det ikke alle hunder foret fungerer på men min erfaring er at det fungerer på svært mange. Mange av de jeg har på lydighetskursene har gått over til dette foret og det fungerer godt. Har ei veninne som gikk over på dette foret da tispen henner hadde lite matlyst og var tynn men nå har hun kommet seg veldig, spiser godt og har en normal vekt ;)

Snakket godt om dette foret til alle som spør meg om for rett og slett for at jeg syns det er et suverent for og jeg forguder det :D Voffene fungerer så supert på det og jeg har ikke vært borti en hund som ikke fungerer på det men selvsakt allt for fungerer ikke for alle hunder

Skrevet

Vi brukte Specific Larg Breed Adult for et par år siden. Fôret er litt lavt i protein og fettinnhold, vi måtte gi mer enn da vi fôret med RC, noe som var trøblete da hunden ikke syntes fôret var særlig godt. Det endte med total spisenekting et stykke ut i andre sekken av Specific. Så vi droppet det fôret.

Vi har hatt problemer med flassing, lett hudutslett og sopp i ørene på labradoren. Det har vist seg at vi unngår disse problemene når vi gir fôr uten mais i (andre kornprodukter er ok, men vi bruker V&H eller Oliver's nå). Dengang vi brukte Specific hadde vi ikke funnet ut av dette og syntes Specific var mye bedre alternativ enn RC i forhold til flassing osv og var ganske så fornøyde og anbefalte gjerne. Nå gjør vi ikke det lenger! :blink:

Så anbefalinger er ikke alltid så velfunderte og helt relevante, det har man lært :lol:

Se den svenske versjonen av nettsidene til Specific, der er det mer detaljerte innholdsdeklarasjoner på fôrtypene, om det er viktig for dere. De oppgir ikke info om næringsinnhold så vidt jeg kan se, det er dårlig.

Skrevet

Har god erfaring med Hd fòret fra Specific. Vanligvis så vil ikke hunden spise noe særlig, men det fra specific liker hun kjempe godt. I tillegg tåler hun ikke Hd-föret til Hils, men det fra Specific går kjempe fint.

Skrevet

Takk til alle for gode svar/meninger.

Har selv besluttet meg for og bruke Spesific på min egen hund :) Snakte så vidt med veterinæren her før i dag og sa hun måtte bestille inn noen sekker med spesific puppy large og spesific godbitene :)

Så får vi no sjå da..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...