Gå til innhold
Hundesonen.no

Labbis sin EFIT


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Ja, det ble mobilkamera :icon_redface: Bedre med en mobil-EFIT enn ingen EFIT tenkte jeg :P

DSC00184.jpg

Ca 07.30. Det er litt enklere å våkne når Tia kommer og krever kos.

DSC00186.jpg

Ca 08.30. Fôringstid

DSC00188.jpg

Ca 09.30. Valpen Dinka på 3,5 mnd syns denne vasketingen var veldig spennende.

DSC00189.jpg

Ca 10.30. Valpene har akkurat herjet rundt og begynner å bli søvnige.

DSC00190.jpg

Ca 11.30. Jeg lager noen lærbånd som blir sååå fine :lol:

DSC00193.jpg

Ca 12.30. Tia får en runde med blåser, kloklipp og poteklipp (dette er tatt før makeover)

DSC00197.jpg

Ca 13.30. Tia og Jacko ligger i fellesdekk m/skjult fører i 4 minutter :)

DSC00198.jpg

Ca 14.30. Lunsj. Knekkebrød med graddost og piano rislunsj :)

DSC00199.jpg

Ca 15.30. Cita kommer tilbake etter å ha vært på skitur i noen timer med en av våre faste luftere.

DSC00204_2.jpg

Ca 16.30. Tia hilser på valpene som har hatt besøk og er rimelig trøtte.

DSC00207.jpg

Ca 17.30. Oval, Cita og Tia er slitne etter å fulgt med mamma hele dagen :P

DSC00211.jpg

Ca 18.30. Tia sover på trikken hjem mens jeg øver til prøve

DSC00212.jpg

Ca 19.30. Vi kommer hjem og Sico hilser oss velkommen :P

DSC00213.jpg

Ca 20.30. Jeg leser mer til prøve

Og så la jeg meg :P

Edit: Noen av bildene ble veldig store, men jeg minsket de i photobucket uten at de har endret seg her. Ser dere også det?

Skrevet

Jeg har lagt meg veldig tidlig i det siste, men er like sliten :icon_redface:

Det er mye som pensjonat, men vi har jo også valpekull. Dessuten kommer det mye folk på besøk, telefonsamtaler med spørsmål osv.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå fikk jeg veldig lyst til å dra opp på førerhundskolen og kose med valpiser :blink: de kan få tilbake den pensjonerte avlshunden deres i bytte mot en bebis :blink:

Skrevet

Har ikke sett denne før nå jeg, og jeg som trodde jeg så alle EFITene. Fiin dag jeg gjerne kunne vært med deg på :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...