Gå til innhold
Hundesonen.no

Morsomme norske butikker


Recommended Posts

Skrevet

Jeg må jo starte en bra tråd også når jeg har startet en dårlig tråd før.

Var i en butikk i Oslo idag og skulle se på hesteutstyr, jeg viste at det var litt hundeutstyr der, men ikke at det var såå mye.

Så Renate gikk litt amok og kontoen ble slankere. #-o

De hadde MASSE halsbånd, kobbel og annet utstyr som var litt annet enn det kjedelige mange andre butikker har.

De hadde til og med seler som man bruker til pitbuller og staffer, de var kjempe kule. =D>

Her er url http://www.lowenborg.no/

Det er bare for heste butikk delen, men jeg anbefaler dere å gå innom der når dere er i Oslo. :lol:

Skrevet

Hej Renate, er det muligt at købe noget til hunde derfra over nettet? ... Jeg kommer jo nok ikke lige forbi, men det er jo altid spændende at se på nye ting til vovsen. :lol:

Skrevet

Nei de har ikke noe nettbutikk for hundeutstyret, synd. :lol:

Grunnen til at de bare har hesteutstyr er at de er en av Norges eldste og "fineste" butikk innen hesteutstyr, så de har utvidet til netthandel.

Jeg og søsteren min holdt på å le oss ihjel når vi så selene til staffene, så for oss Chicka i en sånn.

De som stod i butikken sa at jeg måtte ta hunden med og prøve selen og ta bilde av hun, skikkelig morsomt personale.

Kanskje kjøpe en sånn til gamle Eldo?? :D

Skrevet

Det var da en skam at de ikke har netbutik til hunde, men tak fordi du har tjekket det. :lol:

Hvordan så de ud de seler? Bliver jo helt nysgerrig. :wink:

Skrevet
Det var da en skam at de ikke har netbutik til hunde, men tak fordi du har tjekket det. :lol:  

Hvordan så de ud de seler? Bliver jo helt nysgerrig. :wink:

De ser ut som en treningssele, i y form - helt vanlige. Disse hun sikkert mener, har et emblem i fronten,og som oftest et rødt bånd bak som lager en rød bård (kant) langs selen (selve selen er sort).

Alle dyrebutikker har, eller kan lett skaffe slike seler.

Og det er flere raser som bruker dem.

Skrevet

De hadde både sorte og brune seler med sånn medaljong foran og noe nagle liknende bak, skikkelig harry. 8)

Men sikkert tøfft på Staffene.

Synd de ikke hadde i Speedy sin str, da hadde jeg kjøpt en og sendt opp til han, han måtte da blitt rå i en sånn. =D>

Eller hva Kine??? :lol:

Skrevet
De hadde både sorte og brune seler med sånn medaljong foran og noe nagle liknende bak, skikkelig harry.  8)  

Men sikkert tøfft på Staffene.

Synd de ikke hadde i Speedy sin str, da hadde jeg kjøpt en og sendt opp til han, han måtte da blitt rå i en sånn. =D>  

Eller hva Kine???  :(

Det er ikke det støste problemet å få fatt i en sånn sele til den str hund...-ei heller er det noe problem å få fatt i evt rosa,blå,grønn eller sort sele, med swarofsky krystaller.. 8) -self i små størrelser...-til de litt større kan det og sikkert skaffes - selv har jeg en brun lærsele, som er noe ala` staff selen. :D 8)

  • 3 months later...
Skrevet

Bor man i nærheten kan man også stikke innom Zolos i Sandefjord. De har masse morsomme saker. Hundeklær, utstyr og masse gaveartikler med raser. Nettbutikk: www.zolos.no :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...