Gå til innhold
Hundesonen.no

Kasterering


Recommended Posts

Skrevet

Tja jeg tror dette er mye forskjellig fra dyrlege til dyrlege.. Du kunne jo ringe ned til din dyrlege og høre om prisen :lol:

Skal du ha kastereret din hund?

Hvis ja, Hva er din grund for det? :D

Skrevet

Dette har jeg også lurt på...

Har hørt mye rart om alder, noen sier at man bør gjøre det mens de er ung, mens andre sier at man bør vente til de er voksne? :? Litt forvirret...

Skrevet

Hehehe.... ja jeg har bare tisper, men jeg skal kanskje (bare kanskje) overta en collie gutt på 7 år, og er redd for tyvparringer!

Alderen hadde jeg faktisk ikke tenkt på!!! :? Kanskje det ikke er så lurt lenger, men det er ingenting som er bestemt, og det er ikke sikkert at vi skal ha han! :lol:

Skrevet

Dyrlegen vår tok ca 3500 kr, viss jeg ikke husker helt feil... Vi fikk igjenn på forsikringen siden han hadde bare en testikkel i pungen, og en i buken. Vår lille Einstein :wink:

Skrevet
Dyrlegen vår tok ca 3500 kr, viss jeg ikke husker helt feil... Vi fikk igjenn på forsikringen siden han hadde bare en testikkel i pungen, og en i buken. Vår lille Einstein :wink:

Haha :lol:

Sånn er det en på skolen min som har òg :D

Vi har ikke kastrert noen, så jeg vet sannelig ikke :?

Skrevet
Dyrlegen vår tok ca 3500 kr, viss jeg ikke husker helt feil... Vi fikk igjenn på forsikringen siden han hadde bare en testikkel i pungen, og en i buken. Vår lille Einstein :wink:

Fikk du igjen noe av kjøpsummen fra oppdretter?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...