Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til en god gps?


Fantasia

Recommended Posts

Skrevet

For bil, antar jeg? Kommer litt an på hvilke egenskaper du vil ha, men Garmin og TomTom er de beste merkene. www.Prisguide.no er nyttig for å finne priser og ulike egenskaper.

Skrevet

Skal ha den til bilen. Tenkte å kjøpe en TomTom men så det var veldig mange forskjellige å velge i mellom. Hva bør en GPS ha og hva trenger ikke folk flest ?

Skrevet

Alle GPS'er gjør det de bør og skal gjøre...

Bare hvor stor skjerm du ønsker..

Om du skal bruke den som handsfree (blåtann)

Å dilldall man egentlig ikke bruker...

Du trenger bare "Norden"-utgave...

Å har du ingen forventinger så gjør den billigste en god nok jobb den også...

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=354598

Jeg har den første versjonen av denne 4-5år gammel minst...

Bygget som en tanks, har kjørt over den... :rolleyes2:

Kan legge inn stemmer, fotobokser osv gratis. (fra tomtom forumet)

Garmin kan du også vurdere...

Skrevet

har en tomtom (ikke vært no flink til å oppdattere den med nye veier osv) så hender vi kjører litt i vannet osv :rolleyes2: men den er enkel i bruk, finner forskjellig poi'r, valg av beste, raskeste vei, ungå bommer og grusveier.

den er brukt en god del når vi reiser rundt på utstilling i Norge og Sverige, og vi har kommet fram :whistle:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har den kjipeste man kunne få tak i for 1-1.5 år siden, og den fungerer helt fint til/fra utstillinger i Norden i alle fall.

Men klart mer fornuftig å kjøpe en som kan oppdateres, legge inn egne POI'er, få oppdatert fotoboksen, osv.

Sånn luksus har ikke jeg - MEN jeg har mye hyggelige folk (stemmer) enn broder's svindyre TOM TOM, da....

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...