Gå til innhold
Hundesonen.no

Leilighet til leie


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Det ser ut til at vi flytter på oss snart - vi har funnet et nytt sted å bo på andre siden av byen hos noen vi kjenner.

Derfor står leiligheten her tom og jeg lovte å gi beskjed til soniser når den ble ledig :frantics:

Det er er en sokkelleilighet på Furuset (2 minutter å gå til senter, t-bane og buss) med egen inngang, veldig lys og fin (huset er bygget i 1998 om jeg ikke husker feil). Ca 67 kvm med to soverom, stue, kjøkken, vaskerom, bad og bod/gang.

I tillegg er det inngjerdet hage og en stor "park" 10 meter fra døren for trening og frislipp av hundene.

Selvfølgelig mulighet for å ha hund :frantics: I dag bor det tre mellomstore hunder her og huseier er uproblematisk og glad i hunder (og verdens beste forøvrig).

8500 i mnd inkludert strøm. Send meg PM om noen er interessert :wub:

Har ingen bilder av leiligheten, men det kan fikses om ønskelig. Legger ved bilde av parken utenfor, som nesten bare bruker av oss.

Skrevet

Damn, hvorfor kunne dere ikke ventet noen måneder med å flytte ut da, så kunne jeg flyttet inn og hatt med meg hunden? :frantics:

Kan forøvrig ikke gjøre annet enn å skrive under på at det er et veldig flott sted å bo om man både har hund og vil bo i Oslo! Nært t-bane, parken er stor og fin og om man bor to sammen blir det jo faktisk nokså billig.

Skrevet

Fra når er den ledig? Frista litt å gjøre osloboer av seg igjen, gitt.

Vi kan flytte inn i den nye leiligheten i slutten av januar/begynnelsen av februar hvis vi vil, men har egentlig tre måneder oppsigelsestid på denne leiligheten på Furuset. Vi vil gjerne flytte så fort som mulig, så hvis vi finner noen som er interessert i å flytte inn før oppsigelsestiden går ut så er det det beste for oss i hvert fall.

Skrevet

Vi kan flytte inn i den nye leiligheten i slutten av januar/begynnelsen av februar hvis vi vil, men har egentlig tre måneder oppsigelsestid på denne leiligheten på Furuset. Vi vil gjerne flytte så fort som mulig, så hvis vi finner noen som er interessert i å flytte inn før oppsigelsestiden går ut så er det det beste for oss i hvert fall.

Hvordan er det med depositum?

Skrevet

Ser ut til at leiligheten kun skal leies ut til midten/utgangen av juni 2010. Dette er fordi huseier reiser til Bali i mars og vil disponere leiligheten selv etter han kommer tilbake i slutten av juni.

Vi er interessert i å flytte så fort som mulig, så det hadde isåfall blitt snakk om kortidsleie på 4-5måneder.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...