Gå til innhold
Hundesonen.no

Go'este bebissene :-)


Nangijala

Recommended Posts

  • Svar 86
  • Created
  • Siste svar

Ja, noen bilder blir bare for grove for enkelte, sånn er det :-)

Hvordan går det med den siste "schtøggingen" din da ? Stilt ut ?

Syns ikke noe om disse valpebildene, jeg. Det burde ikke være lov å legge dem ut, schtøgge er dem også..! (Særlig! :wub: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, noen bilder blir bare for grove for enkelte, sånn er det :-)

Hvordan går det med den siste "schtøggingen" din da ? Stilt ut ?

Ja, jeg blir virkelig provosert, kan da umulig være nødvendig med alle disse bildene??!

Fra spøk til revolver - Min "ekling" er ikke stilt siden hun gikk i valpeklassen. Hun trenger litt tid på å gro seg til. Hun er veldig lik sin mor og har nok potensiale til å bli en vakring. JEG syns hun er fin og fjong hvertfall, hehe..

Så nå i ventetiden på egen karriere, rusler vi rundt og ser på dere andre så lenge.. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje enkelte tråder skulle hatt fareskilt med en søt liten puppis inni trekanten...

Se opp !

*nikker*

Men egentlig burde det rekke å tenke på det (u)dyret jeg har for at det skal være avskrekkende og i det hele tatt tenke på en valp.

Jeg mener, en til som Zorro så kunne dere hentet de hvite genserene med knyting på ryggen :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjersti: Ikke lenge til du er valpesyk tenker jeg :-) Det skal bli så spennende !! Gleder meg jeg også ;-) Kosekosekose mallemave !!

Anita: Nei, de er schtögge sa du jo ;-) Gullungene mine.... gooooosssse gooseee

Well, det var vel egentlig litt skryt, for nå er det mer bitebite-riveslite det går i, så en må nesten ta for seg en og en om det skal bli noe kos :-)

Vet'en kommer i morgen, så da begynner de å bli reiseklare.

Om alt går etter planen skal 2 bli riktig langveis-farere, en bli svenske, 2 norrmän og 2 hanner er enda uten noen fast retning i livet. Den ene en supersøt, men ikke så vakker liten tass som bare er verdens hyggeligste bebis.

Den andre er en litt spesiell kar med attitude, så det gjelder å finne rett sted til han.

Så de som skule ha familiehund som ikke fikk kjøpe for noen uker siden, kunne ringt igjen nå til han lille da ;-)

Så er det når man er en bitch og sier nei, noen tar faktisk et nei for et nei, ha ha !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjersti: Ikke lenge til du er valpesyk tenker jeg :-) Det skal bli så spennende ! Gleder meg jeg også ;-) Kosekosekose mallemave !

Anita: Nei, de er schtögge sa du jo ;-) Gullungene mine.... gooooosssse gooseee

Well, det var vel egentlig litt skryt, for nå er det mer bitebite-riveslite det går i, så en må nesten ta for seg en og en om det skal bli noe kos :-)

Skal du ha mallekull og skal Kjesti ha mallebaby snart?? Dere prater jo bare i koder, umulig å følge med ass.. *S*

Ja, jeg sa de var schtøgge, men det er så lenge siden atte, nå er de jo bare helt forferdlig schjønne..! Hele pirajaflokken!! :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du ha mallekull og skal Kjesti ha mallebaby snart?? Dere prater jo bare i koder, umulig å følge med ass.. *S*

Ja og nei :wub:

Jeg skal forhåpentligvis snart ha ny mallevalp :whistle: , men det er ikke et kull fra Emte. Hun har jo dessverre sluttet med maller :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...