Gå til innhold
Hundesonen.no

Amalie trimmebord


Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg mottatt stellebordet som jeg bestilte fra nettdyret.no :wub:

Det virker til å være skikkelig, står støtt og tilsynelatende god kvalitet. Tok bare tre dager fra jeg bestilte til jeg fikk det i posten (fraktfritt!). Kan legge ut noen bilder i tilfelle noen andre her er interessert i å bestille senere. Bordet kostet 1589,-

dsc05162w.jpg

dsc05172e.jpg

Skrevet

Ser støtt og fint ut. Og slike holder jo nærmest for evig - hvis man ikke glemmer dem utendørs en vinter, eller noe slikt..

Mitt trimmebord ble kjøpt i 1982 (muligens 1983) og er støtt som fjell - og ser ikke så veldig slitent ut heller. Det er et Tholo-bord, men "livslengden" er nok lik, vil jeg tro.

Susanne

Skrevet

Heisann.

Trimmebordet ser jo utrolig flott ut... og det er jo så kjekt å ha et slikt et. Jeg har to,, vet ikke helt hvorfor egentlig??Men jeg bruker mine veldig ofte.

Så fin Blida er ,, he,he ser ut som en prinsesse der hun ligger. Kan nå si at hun ser nå kjempe fornøyd ut med bordet;)

Klem

Kristin

  • 1 month later...
Skrevet

Trur dere det bordet blir alt for stort for Dvergpinscher?

Vi bruker det jo bare til å trene på , fant ikke så mange plasser der de har den minste str som ikke er så dyr.

Skrevet

Nå vet ikke jeg hvor høy og lang en DP er, men jeg antar de er mindre enn shetland sheepdog? Om du ser på bildene lenger oppe, så er hunden på bordet 40 cm lang og 36 cm høy, da har du iallefall en pekepinn :wub: Jeg ville ikke hatt bordet noe større, da hadde det blitt alt for stort, men dette har en ok størrelse synes jeg.

Skrevet

Okei da må vi kanskje ha 50-75 men det er ikke lett å finne ..

Mine 2 er 31 cm høy & noe sånt i lengden også..

Dp'n er fra 25-32 cm høy å variere i lengden..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...