Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei Skautussa her...


Skautussa

Recommended Posts

Skrevet

Hei og godt nytt år :)

"sonen" er ny for meg(rart jeg ikke har vært inne her tidligere).....

Noen vil kanskje kjenne igjen nicket mitt fra andre forum.

Litt om meg selv, "dame" i sin beste alder som sliter skosåler i skog og fjell.

Jakter primært storvilt, da helst med hund ;)

Har 3 hunder, en NEG, BBDG og GBDG -alle tispe

Jeg har 2 lidenskaper Fjellet og Bleu de Gascogne:wub:

Basset Bleu De Gascogne & Grand Bleu De Gascogne.

(Nå kan det være at det "ringer noen bjeller" hos noen)

Min første Basset Bleu het Mira og kom i hus i 2005, Hun var og er den første Drevpremierte Basset Bleu i Norge/Sverige. Desverre døde hun brått i januar 2007. Dette gikk fryktelig hardt inn på meg, enda gjør det vondt å snakke om henne og tårene kommer fort :)

I desember begynte jeg å "kikke" så smått etter ny Bleu, disse bikkjene har tatt bolig i mitt hjerte. Og jeg hadde store problemer med å bestemme meg for hvem jeg skulle velge, Basset Bleu eller Grand Bleu. En ting var sikkert, en dag da skulle jeg ha begge!

I Mai 2009 reiste jeg og en kompis til Frankrike og hentet to tispe valper -Diana og Dollie.

Diana, i det daglige Dina er ei god frøken, som skjarmer de fleste med sitt vesen. Hun er en mild og myk dame. Som har trengt litt ekstra med miljø/sosial trening. Hun er "lille-gullet til mor" ;) Hun har til nå oppnåd gode resultater på utstilling og har tittelen NV-09. Det som mangeler er jaktbiten, noe jeg håper slår mer til høsten 2010. Planen er å bruke henne på rådyr og eventuelt Hare.

Juni-09 Dro jeg og samme kompis til Frankrike igjen, da skulle jeg hente hjem min etterlengtetde Grand Bleu -Etoile De La Chaume A Rate, til daglig Eto. Hun er "store-gullet til mor" ;) Eto er et steikesnålt individ, har så mye fakter og uttrykk og gjør så mye rart. Hun er en kreativ og oppfinnsom. Til tider bare "litt" slitsom :) Hun tegner også veeeldig bra.... 2 Valpeshow har det blitt; BIR & BIG3 og BIR & BIG1.

Skal bli spennende å teste henne på rev og Gaupe fremover.

Planen er å drive litt med oppdrett har derfor endlelig rota meg til å sende inn søknad på kennelnavn,i løpet av våren blir det offentlig gjort tenker jeg.

Til tider går jeg ettersøk for Viltnemda i kommunen vi jakter, samt at Bella og jeg er fast ettersøksekvipasje under elgjakta.

Begynnte så smått å legge spor for Dina i fjor, fikk gått 2 prøver hvor av en til 2pr og en til 0pr... Skal jobbe videre med dette til våren/sommeren.

Jeg begynte på uttdannelsen for spordommer(var faktisk på kurs sammen med Jaktlykke) Men havna rett i kjelleren ved tape av Mira og alt ble lagt på is. Vet ikke om jeg vil ta det opp igjen, tiden vil vise.

Skrevet

Hei, og velkommen! Håper du vil trives her!

Kjempemorsomt med nye raser, håper du kan fortelle mer om dem og legge ut bilder, for dette var helt nye raser for meg i alle fall! :)

Guest lijenta
Skrevet

velkommen hit. Har lest om turen deres til Frankrike på Kammeret og gøy å høre at valpen har infridd.

Skrevet

Hei og velkommen hit! :ahappy:  Lurer på om jeg kjenner nicket ditt fra et annet forum ja, trivelig å ha deg her uansett!  

Bilder av gullene ønskes! 

Skrevet

Stemmer det Huldra, drar kjennsel på flere av nicken her inne jeg også :ahappy:

Ligger bilder av "gullene" under Pressentasjon av "din hund"...

Skrevet

Velkommen hit! :ahappy: Håper vi får se noen bilder etterhvert!

Var du i Letohallen i romjulen, forresten? La merke til hunden nemlig, en Grand Bleu De Gascogne valp som gikk i ringen før meg. :ahappy: Og så mange valper av den rasen er det vel ikke i Norge?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...