Gå til innhold
Hundesonen.no

Tendance B'Golden Gift "Czarina"


Recommended Posts

Skrevet

Det er vel på tide at Rina får sin egen tråd her :lol:

Rina ble født 5. september, 2008, hos kennel Tendance i Finland i et kull på 6 tisper. Mor er C.I.E. BaltV-08 BH Valkohampaan Onyxie og far er F.s.r. Ubak des Perles Noires. Hun er halvsøster til min forrige belger, og oppdretter insisterte på at jeg måtte ha en ny belgerfrøken, ergo navnet "Golden Gift" :wub:

I skrivende stund har hun rukket å bli 15 måneder. Hun er en søt, førermyk, oppmerksom og lettlært liten ramp som elsker å leke. Hun er en ekte mammadalt, og vil helst være ved min side døgnet rundt. Målet mitt er å konkurrere i lydighet og nå elite med henne. Og jeg tror jeg har et godt utgangspunkt i henne. Hun er utrolig lett å motivere, og jobber for omtrent ingenting. Konsentrert og flink til å prøve på ny når hun feiler er hun også.

I tillegg vil vi nok være å se litt i utstillingsringen når hun bare får mer kjøtt og pels på beina. Foreløpig er det nemlig mest av det, bein altså ;)

Jeg har stilt henne litt ut i USA fra hun var 6-9 måneder. Da ble hun stilt ut i valpeklassen, som er offisiell. Og vant klassen sin hver gang, samt fikk en Winners Bitch plasseing (da i stor konkurranse med seg selv, hehe). Hun ble for uferdig og tynn til at de amerikanske dommerne likte henne, så hun har ikke hevdet seg noe i konkurranse med andre.

Mer om Rina, og hennes resultater i fremtiden kommer da her. Om ikke lenge er det tid for røntgen og øyenlysning, så for tiden sitter jeg med litt sommerfugler i magen. Håper jenta mi er frisk og fin.

Legger ved noen bilder som er tatt nå i desember. Hun fikk sitt første møte med skikkelig snø, og overgangen fra California var nok stor. Men hun absolutt elsker å løpe rundt i snøen, og apporterer gjerne snøklumper eller leiter etter tennisball i snøen.

På det siste bildet står hun like ved gravene til mine to tidligere hunder, søsteren Sari, og dvergschnauzeren Bonzo, og man ser utsikten fra deres siste hvilested.

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag har vi vært i skogen og blitt skremt. Denne gangen var det funksjonsanalyse som stod for tur. På tross av at matmor hadde strøket med glans, og et ekstra moment med tre løse golden retrievere,

Tusen takk Weee! Jeg er glad i dag Og Rina er ganske fornøyd med egen innstats.

Skrevet

Takk! ;)

Hun er herlig, ja. Ligger på rygg og sover i senga mi nå (etter å ha gitt meg noen stygge blikk fordi jeg fremdeles er våken). Så søt :lol:

Skrevet

Nydelige bilder Therese :lol: Hvor lenge blir dere i Bergen?

Kjekt for Rina-fina å få oppleve litt snø... Ser jo bare på mine egne hvor de nyter det.. Og jeg nyter et rent hus.. *fnis*

Skrevet

Nydelige bilder Therese ;) Hvor lenge blir dere i Bergen?

Kjekt for Rina-fina å få oppleve litt snø... Ser jo bare på mine egne hvor de nyter det.. Og jeg nyter et rent hus.. *fnis*

Takk, takk. Var ikke så lett å få bilder av svart hund i hvit snø da :lol: Men noen av de mange bildene ble brukende.

Vi er her iallfall til 7. januar, muligens lenger. Jeg må se det litt an. Kanskje vi rekker innom en trening på Myrbø? Hadde vært kjekt å se dere.

Skrevet

Søteste! :) Håper vi får hilst på dere en gang. ;)

Ja, det hadde vært veldig kjekt. Håper dere vender nesa sørover av og til, for jeg tror ikke det blir mange turene nordover for vår del :)

Skrevet

Der fikk søtnosen tråd ja! Kjempeskjønn jente, og tror Luno mente hun godt kunne blitt her etter de endelig fikk møte hverandre i dag (går) :)

Masse lykke til med målene, tror dere skal få det til jeg :) Og så håper jeg de får tatt en lekestund eller to til før dere drar over dammen igjen ;)

Skrevet

Der fikk søtnosen tråd ja! Kjempeskjønn jente, og tror Luno mente hun godt kunne blitt her etter de endelig fikk møte hverandre i dag (går) :)

Masse lykke til med målene, tror dere skal få det til jeg ;) Og så håper jeg de får tatt en lekestund eller to til før dere drar over dammen igjen ;)

Takk, takk :) Luno er forøvrig like skjønn. Til og med Rina ble jo enig i det ;) Tror ikke hun hadde hatt noe imot å bli der heller, og hun er klar for flere lekestunder, har ligget på lading i hele dag! Veldig kjekt å treffe dere begge :)

Skrevet

Jippi! Rina er øyenlyst FRIIIII wub.gif

Nå gjelder det bare å vente på HD/AD resultatene *bite negler*

Gratulerer :whistle: Så kjekt :angry:

Lykke til med HD/AA Res,,, Alltid like seigpining.. *krysse fingrene*

Skrevet

Tusen takk for grattis og kryssede fingrer. Det er skikkelig seigpining, ja. :whistle:

Stine: Vi er her iallfall en uke til, så gi meg gjerne en melding om når det passer for deg :angry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har endelig Rinas hofteresultater kommet. Det gikk fort, når NKK først mottok resultatene.

Hun er friiiiii, som jeg burde juble over. Men det ble en B, og jeg ville jo helst hatt en A :) Jaja, hoftene hennes er iallfall friske :)

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

I dag har Rina bevist nok en gang at hun begynner å bli stor jente (men også at hun er en virrete unghund). Vi debuterte i lydighet klasse 1, og, på tross av noen overraskelser, så fikk vi 1. premie, sølvmerket og opprykk til klasse 2 :icon_redface:

Synes jenten min er utrolig god, og gleder meg til fortsettelsen med henne :innocent:

Skrevet

Gratulerer kjempebra å klare det på første forsøk :icon_redface:

Hihi, takk! Det var veldig gøy, og nå gleder jeg meg til å ta fatt på artigere øvelser :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...