Gå til innhold
Hundesonen.no

Fin frøken


Voffi

Recommended Posts

Vår lille labrador frøken har hatt sitt første møte med mye snø, de siste dagene.

Renslighetstreningen har gått som en drøm og det er sjeldent hun har uhell. Og har hun det er det helt og holdent vår feil. Men etter at snøen kom har hun bæsjet inne natterstid..

Hun syns det er skikkelig rart å bæsje ute i all snøen.. Vi kan se på henne at hun må, men hun bare stresser rundt ute for å finne et sted å gjøre fra seg. Men det er så vått og kaldt vettu.. Så hun holder seg hele dagen og bæsjer om natta.. Regner liksom med at hun vender seg til det etterhvert.. Men føles kjipt at hun gjør fra seg inne når det gikk så fint.. Noen som har opplevd det samme?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke opplevd dette, men jeg ville ikke tatt kvelden før hun har gjort fra seg. Gi henne mer fysisk stimulering siden det setter igang systemet. Vet ikke hvor dere lufter henne da, men kanskje det er lettere for henne om det er brøytet kontra i hagen feks. Ellers så vet jeg at det finnes slike kunstgress matter nettopp for å trene på og gjøre fra seg ute, har ingen erfaring med det selv, men ei venninde av meg hadde en sånn utenfor døra til den første hunden sin. Selv ville jeg nok heller belaget meg på å lære henne å gjøre fra seg i snøen da det ikke trenger og gå over av seg selv. Lykke til

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bor på landet, med masse tomleplass, og Tinka løper rundt som hun vil når vi er ute. Er masse område som er brøytet på jordene her, for at ungene skal stå på ski, så mosjon får hun nok av, men må jo si at hun eeeelsker å løpe rundt i den dype snøen. Får vel bare være ute med henne ekstra mye igjen, og være ekstra tålmodig en periode.

Hun finner vel kanskje ut av det selv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville nok sørget for at det ikke skjer noe spennende - kjeeedeeeliiiig. Når hun da gjør det hun skal så jubel og julaften og rett inn. Da vil hun lære at jo fortere hun gjør fra seg jo fortere får hun komme inn i varmen igjen.

Flott tips! Takker!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...