Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig utstyr


edlitam

Recommended Posts

Hei. Jeg fikk et nytt canon eos 500D til jul. Jeg trenger i den forbindelse uv filter og bæreveske osv. så jeg lurer egentlig på hvor det er rimeligst å kjøpe slikt utstyr. er det like greit å kjøpe på elkjop feks eller burde man gå på fotobutikk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.dealextreme.com får du masse billige ting, uv-filter, plastikk, til å beskytte skjermen med, ekstra batteri osv, fri porto bare bestill under 200 kr så du slipper tollen.

Ebay kan du også gjøre mange kupp. Generelt sparer man MASSE penger på slikt ved å holde seg unna norske butikker, men såklart kan man være heldig å finne gode tilbud der og da.

Bæreveske kjøpte jeg på chlas olson til 300, stort rimeligere får man det nok ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Ang. fotobag, så er det lurt å sjekke foto.no sin markedsplass. Er mange som selger brukte og ubrukte fotobagger der, og da kan man gjøre seg noen kupp :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et velment tips: UV-filter burde dere kjøpe i fotobutikker hos folk som KAN det de gjør. Det er et glass som festes på objektivet, og det kan gjøre stor skade hvis det er laget feil. Et godt UV-objektiv kan redde objektivet ditt om det faller i bakken f.eks - mens et dårlig kan ødelegge hele ytterglasset på objektivet ditt om du mister det i bakken. Det kommer ann på hvordan de er laget osv.

Er jo bare til å finne ett bra merke og kjøpe det hos elkjøp o.l.

Er mye billigere, og samme kvalitet på filteret.

Hoya er ett bra merke, og det selges ikke kun på fotobutikker. :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...