Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk skogkatt og Ragdoll


Yakine

Recommended Posts

Skrevet

Tanta til sambo er oppdretter av disse rasene, og igår var vi der, og jeg tok masse bilder! :)

Dette er Ragdollhunnen Dina. (Hu har kattunger på 15 dager, så hu er litt dradd i kroppen :D )

IMG_0653copy.jpg

IMG_0654copy.jpg

Dette er Skogkatthunnen Kvilla. Hun brukes ikke i avl..

IMG_0652copy.jpg

IMG_0651copy.jpg

IMG_0650copy.jpg

IMG_0649copy.jpg

IMG_0648copy.jpg

Denne hankattungen skal snart reise til USA.

IMG_0647copy.jpg

IMG_0646copy.jpg

IMG_0645copy.jpg

IMG_0644copy.jpg

IMG_0643copy.jpg

IMG_0642copy.jpg

Dette er Ragdollhannen Jean Paul. Han er far til kattungene til Dina.. :D

IMG_0641copy.jpg

IMG_0640copy.jpg

IMG_0639copy.jpg

IMG_0638copy.jpg

Skrevet

Flotte bilder! Fantastisk nyydelige katter.. Og så herlige øyne på dne siameser fargede (??) katten! *smelt*

Skrevet
Flotte bilder! Fantastisk nyydelige katter.. Og så herlige øyne på dne siameser fargede (??) katten! *smelt*

Ja, de blir faktisk sånn hele livet til katten! :)

Ragdoll er innblanda siameser og hellig burma vet jeg :D

Skrevet

Dæsken!! Det er jo faktisk BEGGE yndlingsrasene mine jo!! :)

Tanta di og jeg må jo være tvillingsjeler! :D :D

Nyydelige katter!!

(har fått Trond til å se på de og, for å friste ham litt :D)

Skrevet
Dæsken!! Det er jo faktisk BEGGE yndlingsrasene mine jo!! :)

Tanta di og jeg må jo være tvillingsjeler! :D :D

Nyydelige katter!!

(har fått Trond til å se på de og, for å friste ham litt :D)

;):x

De har Ragdollkattunger nå da :D *friste*

Skrevet

;):x

De har Ragdollkattunger nå da :( *friste*

NEI!!? ååå, har SÅÅ lyst på ragdoll!! Men Trond er ikke på gli når det gjelder å få flere dyr her i huset :D

Men bare vent, når vi får oss nytt stort hus, med stor hage, DA skal jeg ha allslags katter og hunder!! eller, hvertfall en ragdoll og et par hunder til :D;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...