Gå til innhold
Hundesonen.no

Zaira slukte en ispinne hel..


Bambi

Recommended Posts

Skrevet

Jau, Zaira er litt heldig og får litt is av gubben innimellom. Hun fikk nå 1 minutt siden lov til å smake på en vaniljeispinne og glupske helle greia i seg helt! Er det farlig på noe hvis, kan det skade henne innvendig?

Jeg spør her fordi jeg ble usikker, ikke fordi det virker til å være noen fare :getlost: Er vel kanskje også litt mere forsiktig nå :ahappy:

Skrevet

Slukte hun hele pinnen og? Isåfall ville jeg fulgt godt med,for jeg ser for meg at det kan bli vanskelig for en sånn pinne å komme seg gjennom tarmene på egenhånd?

Skrevet

Slukte hun hele pinnen og? Isåfall ville jeg fulgt godt med,for jeg ser for meg at det kan bli vanskelig for en sånn pinne å komme seg gjennom tarmene på egenhånd?

Hele pinnen! :getlost:

Kan bruk av asparges hjelpe til?

Skrevet

Jeg tror jeg ville tatt en tlf til dyregen og hørt hva de har og si :)Tror det kan hjelpe og fore mye olje, men kanskje ikke det hjelper når den er så lang. Vet av folk som har fått beskjed om det viss hunden har spist noe skarpt ivertfall.

Skrevet

Vetten er ringt, å asparges og mat var saken, så nå har hun fått masse mat og asparges så får en bare vente å se :flowers:

Skrevet

"Trådene" i aspargesen legger seg gjerne rundt ting i magesekken, og bidrar dermed til å hindre at hunden blir skrapa opp i magesekk og tarmer :flowers: Vi har alltid et glass asparges i kjøleskapet, i tilfelle rottefelle.

Skrevet

"Trådene" i aspargesen legger seg gjerne rundt ting i magesekken, og bidrar dermed til å hindre at hunden blir skrapa opp i magesekk og tarmer :flowers: Vi har alltid et glass asparges i kjøleskapet, i tilfelle rottefelle.

Smart, det skal kjøpes inn her!

Og uff da med Zaira! Håper det går helt fint! :wub: Alltid litt småskummelt med sånne ting

Skrevet

Alt er fint her nå :flowers: Den kom ut i deler, men formen er bra, aktivitetsnivået er høyt og ingen blod er funnet ved avføring :wub:

Jaily: Som Malinck sa :)

Skrevet

"Trådene" i aspargesen legger seg gjerne rundt ting i magesekken, og bidrar dermed til å hindre at hunden blir skrapa opp i magesekk og tarmer :icon_confused: Vi har alltid et glass asparges i kjøleskapet, i tilfelle rottefelle.

Okey! Det visste jeg ikke. Kjekt triks å ha i bakhånd!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...