Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøleteppe til hund


ToneS

Recommended Posts

Jeg kjøpte et slikt kjøleteppe til bikkja i sommer og nå er det en av hundene som har tisset på det. Ikke spesielt lett å bli kvitt tisset eller lukta, fordi det (som annen væske) blir sugd inn i teppet og "lagret" der.

Det jeg har prøvd er å la det ligge i varmt vann over lengre tid, for så å henge det opp (ute, det lukter ille). Men det blir ikke bedre, lukter like ille neste gang det får vann på seg.

Er det bare å kaste det? Kan jeg prøve å putte det i vaskemaskina? Jeg har brukt det bare noen få ganger, så det er nesten helt nytt, og det kostet rundt 600 kr, men jeg kaster det selvfølgelig hvis ingenting ikke hjelper.

Hvis noen lurer på hvordan det ser ut, her er en link: link

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd å vaske den også, men det hjalp ikke. Kan jo prøve igjen på en annen måte eller med en annen såpe.. Noen som har noen tips til hvilken såpe jeg kan bruke?

Edikk. Ufarlig, og nøytraliserer urinlukta :whistle: Bruk en dl edikk til 10 l vann.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...