Gå til innhold
Hundesonen.no

Furminator Waterless deShedding Shampoo


Guest Jonna

Recommended Posts

Noen som har vært borti denne:

pPETS-3766064t400.jpg

FURminator tørrshampo minsker røytingen og lukt uten bruk av vann!

Rik på omega 3 og 6 fettstoffer med vitaminer og proteiner som gir en sunnere hud, blankere pels og mindre røyting

Redusere lukt og gir en frisk ren lukt

Praktisk for rengjøring og pleie av pelsen mellom badene

Kokosnøttbasert rengjøringssystem løfter og fester seg til smuss, allergener og løs pels. Fjernes enkelt med FURminator hundebørste

Ble litt nyfiken da jeg tenkte på Blaze som jeg ikke kan bade helst 4-5 uker før utstilling, men hun er jo ikke "ren" da. Noen som har erfaring om denne (eller andre tørrshampoer) endrer pelsstrukturen på noen måte? Altså om det blir mykere e.l.?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt du spør, for ble nysgjerrig på den tørrshampoen når jeg leste om den i et blad (tror jeg det var).

Edit for å unngå dobbelpost:

Var på senteret nå, og fant ut at jeg hvertfall kunne prøve den. Var på tilbud til 99kr. (luktet hvertfall godt :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt du spør, for ble nysgjerrig på den tørrshampoen når jeg leste om den i et blad (tror jeg det var).

Edit for å unngå dobbelpost:

Var på senteret nå, og fant ut at jeg hvertfall kunne prøve den. Var på tilbud til 99kr. (luktet hvertfall godt :) )

Hvem prøver du den på da? Gi tilbakemelding da!

Hvilket senter var du på?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Har kjøpt meg denne nå. Lukter godt, litt mye i starten kanskje, men etter neon timer bare behagelig lukt.Hra bare prøvd den 1 gang, så skal ikke si noe på røytingen enda, men han fikk værtfall mer glans i pelsen.Skal gi nermere oppdatering når jeg har fått testet den mere ;)Har du fått prøvd den ut enda monica?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har kjøpt meg denne nå. Lukter godt, litt mye i starten kanskje, men etter neon timer bare behagelig lukt.Hra bare prøvd den 1 gang, så skal ikke si noe på røytingen enda, men han fikk værtfall mer glans i pelsen.Skal gi nermere oppdatering når jeg har fått testet den mere ;)Har du fått prøvd den ut enda monica?

Det har vært jul jo *engle-smiley* hehe, neida. Jeg har ikke testet den ut noe mer. Har nesten ikke vært hjemme, men det har shampoo'en :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg har testet, og helt ærlig - ingen forskjell annet enn litt mer fettete pels :wub:

Usj, den skal ikke gjøre det.

Tror det er like greit at jeg kjøpte Plush Puppy sin tørrshampoo.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Etter mye grubling fram og tilbake har valget falt på Flat denne gangen. Rasen gir for oss en god kombinasjon av sosial happy-go-lucky familiehund og passe energisk trenings- og hobbyhund for for meg. Planen er valp i løpet av 2026. Nå er jakten på mulige oppdrettere i gang. Jeg har selvsagt kikket innom oppdretterlistene til NKK og retrieverklubben, og det er en start. Jeg vil i tillegg spørre her, er det noen som har en oppdretter å tipse om/anbefale? Gjerne i Trøndelag, men hele landet er forsåvidt aktuelt. Ønsker en oppdretter med fokus på helse og mentalitet, og helst også fokus på bruk av hundene ut over "bare" utstilling. Men jeg er ikke ute etter heftige brukslinjer heller.  Litt upraktisk at mange ikke bruker hjemmesider lengre. En må følge dem på sosiale media, men der må en ofte være valpekjøper allerede for å få tilgang. Liker å kunne få et inntrykk på nett før jeg eventuelt sender epost eller ringer.  Er det noe jeg bør være spesielt obs på med Flat? Vet det kan være en del kreft. Er det noe annet med helse eller mentalitet å være på vakt mot?    
    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
    • Det regner stadig, men oppunder taket energi inne, det tillater ikke Ede's forplan å holde orientert mot noe konstruktivt hele dagen, så tur må vi gå, tenkte Maskot. På med regndekken og potesokker for å holde ham så komfortabel som mulig. Etter 10 minutter forkastet vi planer om å gå i 30, og tok bussen resten av veien til posten istedenfor, for å hente flere par sturdy Fjällräven bukser til å berge muttern gjennom Ede's pågående wannabe a mondio star fase.  Det bebreidende blikket forteller alt.  ..og våtere skulle han bli, for det var et stykke å gå mellom bussen og posten også, og det begynte bøtte ned. Ede tråkket i en dyp dam og fikk vann i tre av sokkene, hvilket han ble så kald av at han skalv da bussen tilbake endelig kom etter 15 min venting på holdeplasen. Helt ok å gå tom for Nom Moms minuttet før bussen kom, for no reward var nødvendig for å bekrefte Edes kjærlighet til den deilig tørre og varme bussen. Ede var allerede så glad i å reise med buss at han trekker mot bussholdeplasser og ser forventingsfullt på bussene når de kommer, og er skuffet når de passerer. I dag skled 'liker buss' over i 'elsker buss'.  ..og mutteren elsker sine nye, solide bukser som tåler wannabe ringsportstjerne valp. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...