Gå til innhold
Hundesonen.no

Blitz


MartineH

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kjøpe blitz til mitt Canon EOS 40D, og siden jeg har null peiling på blitz - så må jeg jo spørre. Hva skal jeg se etter og hva er å anbefale? Grunnen til at jeg ønsker blitz er for å ta innebilder, ikke noe mer luksuriøst enn av bikkjene og hvis man har besøk etc...

Jeg har fått anbefalt Speedlite 430EX II, noen som har den?

Jeg ser det er mye knapper på de, ser veldig avansert ut :whistle:

Skrevet

Du kommer nok fort inn i knappene :whistle:

Først burde du tenke litt på hva du trenger blitzen til. Noen blitzer er trådløse eller har en ledning som gjør at man kan bruke de AV kameraet i tillegg til å ha de på kameraet. Mye spennende man kan få til med det :wub:

En annen ting er om du kanskje blir å kjøpe flere blitzer etterhvert. To blitzer er ofte bedre enn en, og da er det lurt å ha to som "passer" til hverandre på en måte.

Canon passer vel alle SpeedLite blitzene, men noen kameraer har noen spesielle typer de ikke passer alikevel, så sjekk opp hvilke blitzer som er kompitable med ditt kamera. :hmm: Jeg kan f.eks ikke bruke en av SpeedLite blitzene på mitt nye kamera, merkelig nok, mens jeg kan bruke alle de andre.

(forresten, er det sånn med ditt kamera og, at det ikke har innebygd blitz på toppen? Er visst sånn med semi/pro kameraer tror jeg.. Jeg ble nesten litt trist :lol: men det er jo en god unnskyldning til å kjøpe en ordentlig blitz! :lol:

Skrevet

Det er innebygd i mitt, men det blir altfor skarpt lys. Har ikke så mange spesifikke krav, annet enn at det skal bli dritbra bilder, hahaha :whistle:

  • 1 month later...
Skrevet

Nå kan ikke jeg så veldig mye om blits men jeg fikk "Sigma EF-530 deg ST Canon" til jul og er fornøyd med den. Den kan vendes både vertikalt og horisontalt.. I følge han i butikken så var canon sin speedlite 430 på vei ut pga et eller annet som var negativt..Vet ikke hva for det var min samboer som hadde snakket med butikkmannen og gjenfortalte hva han hadde sakt, men med en del hull :innocent: Og jeg tror speedliten er dyrere enn min Sigma som i tillegg er en sterkere blits. Jo høyere tall jo sterkere blits, tror jeg?

Skrevet

Nå kan ikke jeg så veldig mye om blits men jeg fikk "Sigma EF-530 deg ST Canon" til jul og er fornøyd med den. Den kan vendes både vertikalt og horisontalt.. I følge han i butikken så var canon sin speedlite 430 på vei ut pga et eller annet som var negativt..Vet ikke hva for det var min samboer som hadde snakket med butikkmannen og gjenfortalte hva han hadde sakt, men med en del hull :innocent: Og jeg tror speedliten er dyrere enn min Sigma som i tillegg er en sterkere blits. Jo høyere tall jo sterkere blits, tror jeg?

Hva betalte du for sigmaen? (orker ikke google)

  • 1 month later...
Skrevet

Bringer opp igjen denne tråden jeg. Jeg er nemlig på jakt etter blits også. RLT her inne på sonen anbefalte jo en METZ blits, men der har de ingen inne til Canon kamera. Noen anbefalinger til blits? Jeg har Canon 350 D.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...