Gå til innhold
Hundesonen.no

Eagerminds C-kull


Caroline

Recommended Posts

  • Svar 231
  • Created
  • Siste svar

Tispe 1: Eagermind Saeta Calavëa "Spectra". Calavëa = sol (delvis oppkalling etter Saeta, da "Solaris" betyr "solskinn"), Spectra er etter mitt første nick på nett og kommer fra latin "spectare".

Tispe 2: Eagermind Saeta Cultinta "Sóley". Cultinta = gullgnist (pga. fargen), Sóley er islandsk for smørblomst.

Tispe 3: Eagermind Saeta Calacirya "Sphinx". Calacirya = lysets kløft (pga. kragen), Sphinx vet vel de fleste hva er, og navnet ble valgt for å finne noe litt i samme gate som Rebus.

Tispe 4: Eagermind Saeta Culaira "Spés". Culaira = skygget gull (pga. fargen), Spés er latin og betyr "håp".

Hann 1: Eagermind Saeta Ceuranar "Sirius". Ceuranar = ny sol (oppkalling etter Saeta, fra Solaris altså), Sirius er oppkalling etter både Sirius Black og Saetas kullbror, Árvakur Sirius.

Hann 2: Eagermind Saeta Curuvar "Sólon". Curuvar = god/hvit trollmann, Sólon var en gresk poet og navnet betyr "vis".

Kjempe fine navn Caroline. Helt opp min gate i allefall :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk :blink: De er født mørke, men det er helt vanlig. I det forrige kullet var to av tispene veldig mørke, også Silma, og hun er fortsatt lysere enn moren sin. I dette kullet er det spesielt tispe 1 og hann 2 som er veldig mørke, de andre er helt normale for å være soble. Begge foreldrene er jo skygget sobel og Rebus er spesielt mørk i fargen, så det er ikke rart om noen av disse også ender opp ganske mørke etterhvert. Skyggede soble blir gjerne født mørke, lysner etterhvert som de vokser og blir deretter gradvis mørkere for hver gang de skifter pels.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*gleder meg sinnsykt masse til å se bilde av verdens nydeligste sheltievalper, spesielt til julebildene, de er jo bare så skjønne!* Vil ha vil ha, vil ha, men jeg skal ikke.. *holde hendene foran ansiktet, men tyvtitter på bildene av valpene likevel*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ÅÅh likte Sphinx jeg, også delt imellom Spectra og Solon som nr.2 ;)

(og jeg vet veldig godt hvorfor jeg likte akkurat dem :) )

Sphinx likte jeg også, men det er ikke fordi at ørene står rett ut :P hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sphinx likte jeg også, men det er ikke fordi at ørene står rett ut :) hehe

Hun så litt mer våken ut. Litt "The Look" syns jeg kjenner det blikket igjen fra en viss terrorist når hun var 3 uker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...