Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvitløkspulver og solsikkeolje til hund?


Tearani

Recommended Posts

Skrevet

Da jeg hadde hest, så pleide jeg å kjøpe hvitløkspulver fra Hööks som jeg blandet sammen i foret med litt solsikkeolje. Dette gjorde at hesten fikk bedre immunforsvar, pelsen ble bedre og mer "blankere".

Jeg bare lurer på om jeg kan gjøre det samme til hund?? :)

Er det noen som har brukt dette til hundene sine?

Tar gjerne imot tips :)

Skrevet

Verken hest eller hund har godt av hvitløk. Dette er "gammel overtro" og det er mye forskning på området nå som sier at de ikke har godt av det. Jeg har ingen linker her nå, men google det så kommer det nok opp en god del.

Så jeg ville heller gitt andre ting for å fremme immunforsvaret enn hvitløk.

Skrevet

Jeg bruker fersk hvitløk som flåttmiddel i sommerhalvåret. Et halvt fedd til Gubben, og et helt til Valpis daglig. Ikke viser blodprøvene deres noe unormalt, og flått har de aldri hatt.. Det finnes flere typer hvitløkstabletter til hund om du ikke vil gi ferkt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...