Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvitløkspulver og solsikkeolje til hund?


Tearani

Recommended Posts

Skrevet

Da jeg hadde hest, så pleide jeg å kjøpe hvitløkspulver fra Hööks som jeg blandet sammen i foret med litt solsikkeolje. Dette gjorde at hesten fikk bedre immunforsvar, pelsen ble bedre og mer "blankere".

Jeg bare lurer på om jeg kan gjøre det samme til hund?? :)

Er det noen som har brukt dette til hundene sine?

Tar gjerne imot tips :)

Skrevet

Verken hest eller hund har godt av hvitløk. Dette er "gammel overtro" og det er mye forskning på området nå som sier at de ikke har godt av det. Jeg har ingen linker her nå, men google det så kommer det nok opp en god del.

Så jeg ville heller gitt andre ting for å fremme immunforsvaret enn hvitløk.

Skrevet

Jeg bruker fersk hvitløk som flåttmiddel i sommerhalvåret. Et halvt fedd til Gubben, og et helt til Valpis daglig. Ikke viser blodprøvene deres noe unormalt, og flått har de aldri hatt.. Det finnes flere typer hvitløkstabletter til hund om du ikke vil gi ferkt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...