Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi har vært på spesial i Danmark


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Jepp, avgårde dro vi med 2 hannhunder. Rebus tok sitt danske championat første dag i Herning, men var påmeldt i åpen klasse, så det var klassen han måtte gå i. Egentlig like greit, siden Mac var påmeldt i championklasse. Rebus ble stilt av meg, og Mac av eieren sin. Nok om det, vi hopper rett til resultatene som ble som følger;

1BHK, BIR: N Dk Uch Japaro Eye Of The Storm (Rebus, fra åpen klasse)

2BHK, klubbcert: GB Ch Int Nord Uch MultiW Edglonian The Real McCoy (Mac, fra championklasse)

3BHK: Dk Uch Goodtimes Blazin' Hot Moments (fra championklase)

4BHK, Cert og dansk championat: S Uch Mybacken's Bonny M (fra åpen klasse)

Over til tispene, der å reultatene slik ut:

1BTK, BIM: Dk S Uch Mianet's Hot Melody of Melba (fra veteranklasse)

2BTK, klubbcert: DK N Uch Poulgaards just A Second (fra championklasse)

3BTK, Cert og dansk championat: S Uch Evros Scarlet Scoop (fra åpen klasse, men damen er hele 11 år gammel!)

4BTK: Mianet's Famous Flower Maybe (fra åpen klasse, egentlig slått av 3BTK i klasen, men trakk seg for dommer på slutten)

Sånn var den dagen, vi fikk alt vi kunne få og er strålende fornøyde :) Dommer var forøvrig Ole Staunskjær, som vi får et gjensyn med i Finland om noen uker :)

Det ble tatt mange bilder av andre, men her er et par vi fikk tatt selv

Rebus inne i åpen klasse:

4127011845_cf91de3218.jpg

Mac inne i championklasse:

4127011749_12705b029c.jpg

Skrevet

Takk :) Nei, jeg har jo ingen egne å stille nå. Saeta er jo megadrektig, og de andre er nakne :) Ellers er jo Rebus litt "min" da, så lenge han er i Norge ihvertfall :D

Skrevet

Takk, og ja, det blir veldig spennende :) Det var jo en grunn til at de ble påmeldt på denne, for å si det sånn :) Da vet man litt hvordan ting ligger an, og nå vet vi hvertfall at han liker typen.

Skrevet

Tusen takk :icon_redface: Ja, Rebus har en flott farge, og synes virkelig i mengden når han i tillegg har flotte, hvite tegninger. En ikke altfor vanlig versjon av sobel, men jeg synes den er vakker når de sorte hårspissene er virkelig sorte som på ham :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...