Gå til innhold
Hundesonen.no

Oslo hundeskole


Heidihj

Recommended Posts

Skrevet

Hva synes dere om oslo hundeskole??

Har aldri gått der selv, men har hørt av de som har gått der at hundene dems er blitt ødelagt. De hundene jeg har møtt som har gått der er ikke gode nei, men kanskje det bare er avd. Drammen.

Skrevet

Jeg har gått på hverdagslydighet hos oslo hundeskole, jeg synes de var flinke. Skulle ønske vi hadde fått en annen instruktør(gjerne naboen vår som jobbet der før :) ) Men det var ikke så farlig, hun var jo ikke så ille da... :P Synes Geir Marring, sjefen sjøl, er kjempeflink!

Skrevet

Jeg har gått 4kurs hos Oslo Hundeskole på to forskjellige avdelinger.

Chicka er IKKE ødelagt snarere tvert imot.

Kursene er kjempe bra opplagt, insturuktørene er veldig flinke og miljøet er veldig bra. :mrgreen:

Det blir helt feil av deg å si at en eller flere hunder blir gale av å gå på et dressur kurs, dette har også mye med eiere å gjøre, kan ikke bare skylde Oslo Hundeskole for dette.

Sette ut sånne rykter syntes jeg er ufint av deg! [-X

Skrevet
Jeg har gått 4kurs hos Oslo Hundeskole på to forskjellige avdelinger.

Chicka er IKKE ødelagt snarere tvert imot.

Kursene er kjempe bra opplagt, insturuktørene er veldig flinke og miljøet er veldig bra. :mrgreen:

Det blir helt feil av deg å si at en eller flere hunder blir gale av å gå på et dressur kurs, dette har også mye med eiere å gjøre, kan ikke bare skylde Oslo Hundeskole for dette.

Sette ut sånne rykter syntes jeg er ufint av deg! [-X

Alle de hundene som har gått i avd. Drammen som jeg kjenner eller har hørt om er blitt agresive ovenfor andre hunder, eller blitt veldig usikre. Jeg har også hørt hvorfor, hundene får straff ved og hvise dempende sig ovenfor andre hunder. Jeg sier bare det jeg har hørt. Jeg sier også at det kan gått bare være avd. Drammen, det kan også hende at det bare er en instruktør og ikke alle. Vet ikke.

Skrevet

jeg har hørt at de hundene som går der rett og slett blir banka vett i skallen :? Har hørt det av en instruktør som ikke jobber i noen klubb el.l så det var ikke for å få meg inn i en annen klubb.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...