Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil ri i Oslo?


ida

Recommended Posts

Skrevet
Lurer på om det er noen som vil ri, jeg.... Noen som kan ri, da.

Ja, Marie kommer på torsdag, hun. Det blir kjempekoselig og Ia gleder seg til å ri en skikkelig tur. :ahappy: Er det flere som vil komme en tur? Misty er en snill og grei hest, men hun er ikke ridd så veldig mye. Derfor bør det være en trygg og kompetent person som rir henne. Vi holder til inne i Østmarka og har verdens herligste turterreng på alle kanter. :whistle: Jeg klarte ikke å finne tilbake i "Akkurat nå", så kanskje noen allerede har svart. :ahappy:

Skrevet

Vi skal jo ha hestene noen uker til. Kanskje du blir frisk før det? To år er ingenting. Hadde ikke ridd på 35 år, før jeg satte meg på Sonata for et par år siden, jeg. Det er som å sykle, kan du det så kan du det. Iallfall det grunnleggende. Man begynner ikke å hompe og vifte med tøylene, liksom. :whistle:

Skrevet
Vi skal jo ha hestene noen uker til. Kanskje du blir frisk før det? To år er ingenting. Hadde ikke ridd på 35 år, før jeg satte meg på Sonata for et par år siden, jeg. Det er som å sykle, kan du det så kan du det. Iallfall det grunnleggende. Man begynner ikke å hompe og vifte med tøylene, liksom. ;)

Å så gøy ja da skal jeg virkelig jobbe med å bli frisk! Jeg savner sykt mye å ri! Da underretter jeg i denne tråden når jeg er frisk :P ?

Skrevet

Tusen takk! Men tror ikke jeg egner meg på en "skikkelig" tur, heller mer mot terapiridning *ler* Balansen min er ikke helt i vater enda. Likevel, det høres nå utrolig moro ut ;)

Hvorhen i østmarka er det?

Skrevet
Tusen takk! Men tror ikke jeg egner meg på en "skikkelig" tur, heller mer mot terapiridning *ler* Balansen min er ikke helt i vater enda. Likevel, det høres nå utrolig moro ut :P

Hvorhen i østmarka er det?

Mellom Rustadsaga og Skullerudstua. 6,5 kilometer til Mariholtet. ;)

Skrevet

Ååååe, kan ikke du ta med hesten til Bergen? ;) Jeg savner å ri.... "Min" ridetraver (!) er i Stavanger for tiden, dritkjipt.... *sutre*

Skrevet

Savner å ri, og kan det vel, men det er en del år siden jeg har gjort mer enn å bare ta en ridetur i året.

Er sjuk nå, men teoretisk sett holder dere til i nærheten av her jeg bor, ikke at jeg er så kjent da...

Skrevet

Hmm.. det hørtes ut som noe å vurdere.. får ikke ridd så veldig mye for tiden!

Eneste er at ting går i 100 for tiden, har knapt nok tid til å spise og sove. Men hvis jeg ser et lite smutthull (evt. i en helg) så skal jeg si ifra!

Skrevet

Jeg vil, jeg vil! Red fast i 11 år jeg, før jeg dessverre måtte prioritere tid og penger for snart 3 år siden *savne hester*

Skrevet

Så hyggelig at dere vil ri. Siden det bare er Anette som har nummeret mitt, legger jeg det ut, jeg.

480 52 804

:ahappy:

Skrevet

Siden det er jeg og en venninne som har annsvaret for hestene (deribland også ridninga) kan dere godt kontakte meg istedenfor :banana:

Vi vil jo gjerne få ridd bittelitt selv og, mamma :ahappy:

46690078

Skrevet
er det vanskelig å komme seg dit med kollektiv transport?

Nei, absolutt ikke :ahappy:

Hvis du kommer deg til Oslo sentrum (Jernbanetorget), tar du 70-bussen til endestasjonen. Da er det 10 min og gå :banana:

Skrevet

Kom igjen, daa! :D

I dag og er hun jeg deler annsvaret med borte, så en sal er leedig! :icon_redface:

EDIT: Ser at mamma bare har fortalt om "vanskelige" Misty her (som forsåvidt er nydelig om du vet hva du gjør). MEN vi har altså en hest til, Sassey. Sassey er litt sær. Hun takler ikke erfarne ryttere om hun ikke kjenner dem godt. Men hvis det er noen soniser der ute som absolutt ikke kan ri, men har lyst til å prøve, er dere hjertelig velkomne til å prøve verdens herligste nybegynnerhest. Hun elsker nemlig ryttere som ikke krever noe av henne :whistle:

Som sagt, så finner dere meg på 46690078 :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...