Gå til innhold
Hundesonen.no

WDS 2009


Izziebelle

Recommended Posts

Skrevet

Noen som er i Bratislava? I dag var det spisshunder og oppdretteren til Marco hadde med seg kullsøstra til Marco bla. og hun ble WW-09! Heia familien! :icon_confused:

IMG_2720.JPG

WW-09 Schanderulven's Navdinieida-Noita

Skrevet

Gratulerer med familien!

Berner dømmes lørdag, og er på en femteplass over flest påmeldte i rasen, og jeg heier sterkt på alle nordmenn som er der, vet vel om en ti norske bernere. Og foreløpig er mitt dyr den eneste norske berner som har tatt verdensvinnertittel.. :icon_confused: Men jeg kan unne flere det, altså! :icon_confused:

Skrevet

Noen som har link til hvor jeg finner antallet i rasen. Prøvde finne, men klarte ikke.

Bare nyfiken på hvor mange AK det er påmeldt.

Skrevet

Fetteren til Blaze ble WW09 av hannhundene, tispen av en import fra Sverige, men begge måtte se seg slått av Junior WW tispe.

Skrevet

115 briarder påmeldt, litt merkelig dømming. Hunder som har gjort det bra på utstillinger for franske spesialdommere har fått bare VG. BIR-hunden var forøvrig også BIR på Crufts, men hun ser litt anonym ut (har sett henne på video).

Skrevet
Ser ut til at Tíbras søster ble BIS2 valp i går, om jeg ikke tar mye feil?

Ååå, også sa hun ikke no da jeg spurte? Fy skam, nå må jeg sjekke!

Edit: Jaa, det var lille Summerhat som vant! Og bror Travis ble BIM :icon_confused: Flinke søsken det tenker jeg.

Skrevet
Ååå, også sa hun ikke no da jeg spurte? Fy skam, nå må jeg sjekke! Edit: Jaa, det var lille Summerhat som vant! Og bror Travis ble BIM :icon_confused: Flinke søsken det tenker jeg.

Å, så moro da ! Grattis med fiiiiine søsken :icon_confused:

Guest Dratini
Skrevet

112 hoffer påmeldt, like mange som i Sverige i fjor :icon_confused:

Skal bli spennende å se resultatene etterhvert :icon_confused:

Skrevet

75 parsons. De går vel i dag tror jeg. Jeg vet at eieren til Selmas bror er der, men vet ikke om han har med broren dit.

Skrevet

VM lydighet:

Trond og Bajaz kom på 2.plass i dagens konkurranse (1/3 av deltakerene har gått idag) :lol:. Det gikk ikke fullt så bra med Solgunn, som fikk 0 av en dommer på fri ved fot, pga lyd og 0 av en dommer på neseprøve (vet ikke hva som skjedde her).

Konkurransen fortsetter imorgen, men Ekstra og Tigern. På søndag skal Flis (til Kjellaug) gå og ikke minst, min alle beste venninde- Trine med Meg!! :ahappy:

Skrevet
VM lydighet:

Trond og Bajaz kom på 2.plass i dagens konkurranse (1/3 av deltakerene har gått idag) :ahappy:. Det gikk ikke fullt så bra med Solgunn, som fikk 0 av en dommer på fri ved fot, pga lyd og 0 av en dommer på neseprøve (vet ikke hva som skjedde her).

Konkurransen fortsetter imorgen, men Ekstra og Tigern. På søndag skal Flis (til Kjellaug) gå og ikke minst, min alle beste venninde- Trine med Meg! :hmm:

Spennende! Fortsett å oppdatere her :lol:

Skrevet

Alle de norske bernerne som stilte fikk Excellent!

Pappa'n til Fredrik, Norske Ola Odelsgutt av Hiselfoss ble nr. 5 i championklassen av 44 påmeldte! <ahttp://hundesonen.no/uploads/emoticons/Jul_blush.png' alt=':icon_redface:'> Svenske Odysseus ble nr. 3. Nr. 2 ble Stedfast Adelstamm Chester.

Tapre Trultemor av Hiselfoss ble nr. 2 i championklasse, 22 påmeldte. Apoletano's Uppercut ble nr. 4.

Goyubara Geiko av Hiselfoss ble nr. 4 i veteran.

Yaban Yorokobi av Hiselfoss og Yo-Yo Bentley av Hiselfoss ble begge plukket ut i en stor åpenklasse, men ikke plassert.

Vinner av åpen klasse hannhund ble Funatic Taittinger, nr. 2 ble Xanders Hill Hunter.

Beste åpen tispe ble Flair Vant Stokerybos.

Emerson Vant Stokerybos ble BIR og Reisenshine Degli Antichi Mulini ble beste tispe.

Om noen vet hvem som ble jww og vww så rop ut!

Edit; Om jeg ikke tar heelt feil så ser det ut til at det er Hamlet Bernenskie Ranczo som kapret den ene jww tittelen.

Skrevet
Alle de norske bernerne som stilte fikk Excellent!

Pappa'n til Fredrik, Norske Ola Odelsgutt av Hiselfoss ble nr. 5 i championklassen av 44 påmeldte! :icon_redface: Svenske ble nr. 3. Nr. 2 ble

ble nr. 2 i championklasse, 22 påmeldte. ble nr. 4.

ble nr. 4 i veteran.

og ble begge plukket ut i en stor åpenklasse, men ikke plassert.

Vinner av åpen klasse hannhund ble , nr. 2 ble .

Beste åpen tispe ble

ble BIR og ble beste tispe.

Om noen vet hvem som ble jww og vww så rop ut!

Edit; Om jeg ikke tar heelt feil så ser det ut til at det er som kapret den ene jww tittelen.

Heia familien!

Og for Emerson betyr det opprykk, siden han ble beste hannhund i fjor. Beste tispe i år ble nummer tre i champion i fjor. Taitinger vant unghund i fjor, Trulte ble tre i åpen klasse i fjor - artig med hunder som holder kvaliteten over tid, for ulike dommere, og kan hevde seg på flere store utstillinger.

Og X'en beholder sin posisjon som eneste norske berner med VV-tittel... :icon_redface:

Skrevet

Hva slags rase er DEUTSCHE DOGGE GEFLECKT? Den vant gruppe 2 i dag.

En norskoppdrettet sankt bernhardshund, Bernergården's Wish Upon A Star, ble beste junior. :icon_redface:

Berner sennenvalpen Zanzebern Foreign Agent ble 3 beste valp.

Skrevet
Hva slags rase er DEUTSCHE DOGGE GEFLECKT? Den vant gruppe 2 i dag.

Deutsche Dogge er grand danois, og jeg antar det da er harlekin - de bedømmes som flere raser, delt på farger. Eller brindle? Google hunden, hva finner du da?

Skrevet
Deutsche Dogge er grand danois, og jeg antar det da er harlekin - de bedømmes som flere raser, delt på farger. Eller brindle? Google hunden, hva finner du da?

Grand danois, harlekin. Måtte jo google da du spurte :icon_redface:

Skrevet

Open class / trieda otvorená

11157 ADENS MULLIGE MALTE MANDELKUBB

Owner / majiteľ: Lyren Kenneth Excelent 1, CAC

Champion class / trieda šampiónov

11158 GONZO S MARKUS

Owner / majiteľ: Christensen Lilian & Jens Excelent 1, CAC, BOB, World Winner

Veteran class / trieda veteránov

11159 HARITZAS HUGO

Owner / majiteľ: Lyren Kenneth Excelent 1, Veteran World Winner

BITCHES/ SUKY: 1

11160 GONZO S FREJA

Owner / majiteľ: Christensen Lilian & Jens Excelent 1, Veteran World Winner - Best Veteran

Ikke verst! Flotte hunder!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...