Gå til innhold
Hundesonen.no

Hilda the greyhound


Decarabia

Recommended Posts

Jeg skal presentere ene hunden min. Det er Hilda som er kullsøster av Nitro. Desverre har min pc og ekstern harddisk tatt kvelden så de bildene som legger ut her er tatt av oppdretter, andre folk og meg og er hentet fra oppdretterens side.

Hilda er i skrivende stund 9 mnd og har debutert i juniorklasse på NKK Hamar med supert resultat i form av CK! Hun har vært på 4 valpeshow: BIM på NOrsk Greyhound spesial utstilling på Hurdal i mai i år. BIS2 på myndespesialen på Hurdal samme helg. 2x2BTK i Våler i år.

Vi fikk Hilda når hun var 3 mnd. Hun var egentlig ikke planlagt, men etter å ha blitt overtalt til å besøke oppdretter ble det jammen til at hun havnet hos oss. Hilda deleies med oppdretterene av Another Story.

Hun bor her sammen med tante Ischma, sorte greyhounden Puma, Dalmisene Tascha og Dibah og whippeten Whilma. Vår eldste hund døde av hjerneblødning på onsdag :) De andre skal jeg representere etterhvert. Om det blir i en samlet tråd eller hver for seg får vi nå se på. Beste er vel samlet tråd sånn at det ikke blir for mye her:P

Hilda fikk løs mage i alder av 4 mnd og slet med dette i 3 uker. Det er jo selvfølgelig ikke bra for en valp og hun levde på fiskepudding og loff. Dere kan jo tenke dere hvor tynn hun ble. Vetrinærene visste ikke hva det var for noe. Men hun ble heldigvis bra igjen, så nå er det oppfeiting. Noe som er en smule vanskelig når valpen plutselig bestemmer seg for å vokse.

Hilda veier ca 30 kg og er nå blitt 73 cm høy. Hun er herligheten selv og elsker senga mi og å få ligge under dyna:P

Tror ikke jeg behøver å si noe mer jeg. Time for bildespam!!!!!!!!!

1 døgn (Bilder tatt av Yvonne Karlsson)

klara-l7-nb-a.jpeg

klara-l7-nb-bb.jpeg

l7-nb-m.jpeg

l7-nb-be.jpeg

Nitro og Hilda

1 til 2 døgn (Bilder tatt av Yvonne Karlsson)

l7-1-al.jpeg

l7-1-ak.jpeg

7 til 8 dager (Bilder tatt av Siw Tonje Bjerkelund)

l7-7-k.jpeg

l7-8-a.jpeg

11 døgn (bilder tatt av Siw Tonje Bjerkelund)

På dette tidspunktet oppdaget oppdretter at Hilda hadde et brudd i ene bakbeinet. Dette er helt bra igjen nå og hun har ingen problemer med beinet eller noe.

l7-11-f.jpeg

Juleaftenen og 1 juledag 13 og 14 døgn (bilder tatt av Siw Tonje Bjerkelund)

l7-13-f.jpeg

l7-14-d.jpeg

l7-14-b.jpeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kommer flere bilder:P (Jada det er masse bilder:D)

16 til 21 dager (bilder tatt av Siw Tonje Bjerkelund og Bjørnar Westmo)

l7-16-a.jpeg

l7-19-b.jpeg

litter7-3w-b.jpeg

Nitro til venstre og Hilda i midten med Saga på høyre side.

l7-21-e.jpeg

l7-21-ff.jpeg

3.5 til 4 uker (bilder tatt av Siw Tonje Bjerkelund)

litter7-3w-ac.jpeg

litter7-3w-ca.jpeg

litter7-4w-dc.jpeg

Nitro og Hilda

litter7-4w-db.jpeg

5 uker (bilder tatt av Siw Tonje Bjerkelund og Bjørnar Westmo)

litter7-5w-b.jpeg

Saga, Hilda og Nitro

l7-bitch2-5w-a.jpeg

l7-bitch2-5w-e.jpeg

l7-bitch2-5w-i.jpeg

l7-bitch2-5w-ca.jpeg

l7-bitch2-5w-ea.jpeg

klara-litter7-5w-i.jpeg

klara-litter7-5w-d.jpeg

klara-litter7-5w-n.jpeg

hilda-l7-5w-aa.jpeg

oskar-litter7-5w-a.jpeg

Oskar sammen med de små

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sukk! De bildene der brakte frem mange minner fra den tiden jeg satt å ventet på oppdateringer om de små! hihi. Det var en laaang periode.

Hilda er så søt! Gleder meg masse til å treffe henne!

Du må få lagt inn noen nye bilder av henne, så jeg får se hvordan hun ser ut nå. Er så moro å se utviklingen på søskene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kommer bilder etter at hun flyttet til oss (til hun er 5 mnd i hvertfall, 9 mnd kommer snart)

hilda-hundar-f.jpeg

Tante Ischma, Tascha og Hilda.

hilda-hundar-a.jpeg

Dibah med Whilma på ryggen, Hilda og Ischma.

hilda-hundar-e.jpeg

Ischma, Hilda, Tascha og Dibah.

hilda-hundar-4a.jpeg

Hilda og Tascha en vakker morgen i sommer.

hilda-hundar-4c.jpeg

Hilda og Pippin

hilda-hundar-4g.jpeg

Tascha øverst, så Dibah, Hilda innerst og siste er Whilma.

hilda-hundar-4b.jpeg

Hilda med Whilma over ryggen og Dibah.

hilda-5ma.jpeg

Hilda 5 mnd (foto: Beathe Schultz)

hurdal-hilda-bis2valp-09c.jpeg

Hilda den dagen hun ble BIS2

hurdal-hilda-bimvalp-09a.jpeg

Den dagen hun ble BIM

hurdal-hilda-bimvalp-09.jpeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De er så sjarmerende :) er hun blå/brindel?? venter i spenning på nye bilder av henne=) bor hun i nord også?

Jepp hun er blå/brindle:) Nei Hilda bor i 30 min fra Elverum i Hedmark:)

Selges greyhoundvalpehaler som metervare, eller? Da kan ikke den jenta vært billig...

Spøk til side, hun ser kjempefin ut - blåbrindle er en veldig kledelig farge på greyhound.

Hehe takk for det. Hilda hadde veldig lang hale som lita, den passer heldigvis bedre til kroppen nå:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...