Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen, 7 og 8 november


LeneG

Recommended Posts

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar
Jeg har ikke fått noen ting...Skal stille begge dagene... :)

Hvordan meldte du på?

Elektronisk påmelding gir informasjon i eposten, men om du meldte på med påmeldingsskjema eller på annen måte får du papirer tilsendt i posten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er også nysgjerrig på antall påmeldte, spesielt på valp!

Bella skal bedømmes som hund nr. 44 i ring 6.

Berner har ikke oppmøte før kl. 10.00, så mulig det ikke er så alt for mange påmeldte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan meldte du på?

Elektronisk påmelding gir informasjon i eposten, men om du meldte på med påmeldingsskjema eller på annen måte får du papirer tilsendt i posten.

Hadde fått den likevel... ;) Bare jeg som sjekket feil mail! :)

Meldte på via NKK sine sider...:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Der kom PM for lørdagen :blink: Dommerbytte for min del: John-Sigve Berg. Noen som vet hvordan han er?

John-Sigve er fin å stille for, han. Behandler hundene pent og er trivelig i ringen ;).

Kjempeskuff for vår del, da... TO briarder påmeldt på lørdag og bare EN på søndag ??? Hvor i all verden har briardeierne tatt veien ?? Ok - noen skal til Danmark da, vet jeg, men dohhhh ? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har også fått dommerbytte, og de har glemt henvendelsen min om at sheltie går først og aussie sist eller omvendt den ene dagen.. Det er samme utstillingsansvarlig begge dager, så jeg synes det var noe merkelig, men det kan jo ha sammenheng med dommerendringen. Får bare håpe de er i rute i begge ringer så jeg rekker å stille Tibra mens sheltievalpene går, for jeg skal inn med junior hannhund i sheltieringen liksom. Heia helkræsj!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

John-Sigve er fin å stille for, han. Behandler hundene pent og er trivelig i ringen ;).

Kjempeskuff for vår del, da... TO briarder påmeldt på lørdag og bare EN på søndag ??? Hvor i all verden har briardeierne tatt veien ?? Ok - noen skal til Danmark da, vet jeg, men dohhhh ? :blink:

Det var godt å høre! Ser ikke ut som at han har dømt gårdshunder før men..

For min del så er det 6 valper, og det er det største antallet som vi har konkurrert mot! Så det blir gøy :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du stille din i juniorklassen på lørdag? Eller er hun fortsatt "valpeshow alder" ? :P er så spennende når man må begynne å stille offisielt syns jeg, selv om det blir ganske skummelt også..

ja blir andre gang vi stiller som junior;) skikkelig morro, nå som det endelig er offesielt ;) vi stiller søndag også da=)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal visst skrive den helgen allikevel, vet ikke hvilken ring enda, men det får jeg vel vite når jeg kommer dit. Også håper jeg at jeg slipper å være nede i år også :banana:

Hvis du skriver for soniser forventer vi en smily på kritikken, en tradisjon SoppenCamilla startet når vi var på Ås :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du skriver for soniser forventer vi en smily på kritikken, en tradisjon SoppenCamilla startet når vi var på Ås :ahappy:

Jepp, jeg pleier å gjøre det faktisk :banana: Jeg tror Yodel fikk en fire-fem kritikker med blomster på under Nesbyen... Og skulle jeg glemme det (og det kan det godt hende jeg gjør, i hvertfall på lørdagen, for da kommer jeg hjem fra ferie - rett fra toget og på utstilling), så kan jeg skrive'n på etterpå og jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...