Gå til innhold
Hundesonen.no

Eukanuba Senior 9+ eller RC Mini Mature


minstemann

Recommended Posts

Tror det er på tide at eldstemann begynner på seniorfor, fram til nå har hun gått på RC mini adult og fått omega 3+6 og glucosamin i tillegg. Ser at hun begynner å få bittebittelitte grann problemer med å holde vekta, så da er det over på seniorfor for hennes del.

Jeg er bare ikke sikker på om jeg er mest lysten til å prøve Eukanuba sitt seniorfor, da hadde jeg nok sluppet å gi alt i tillegg så det hadde vært en fordel -men når jeg har prøvd Eukanuba tidligere, dog andre typer, har jeg ikke vært fornøyd... Er det noen som har erfaring med dette foret?

Det som taler til RCs fordel er at jeg til nå har vært veldig fornøyd med alt for derfra som jeg har prøvd. Er det noen som har dårlige erfaringer med mature?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis hun har problemer med å holde vekta ville jeg styrt unna Senior+, da denne er laget for de seniorene som lett blir tynne eller har et høyere aktivitetsnivå. Mer fett enn RC mini mature...om det hjelper på valget ditt:-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis hun har problemer med å holde vekta ville jeg styrt unna Senior+, da denne er laget for de seniorene som lett blir tynne eller har et høyere aktivitetsnivå. Mer fett enn RC mini mature...om det hjelper på valget ditt:-)

mara- kan du fortelle mer om Senior + ? hvem selger det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis hun har problemer med å holde vekta ville jeg styrt unna Senior+, da denne er laget for de seniorene som lett blir tynne eller har et høyere aktivitetsnivå. Mer fett enn RC mini mature...om det hjelper på valget ditt:-)

Det stemmer ikke, det er mer proteiner men mindre fett i Senior+ i forhold til mini mature.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mer energi hvertfall, kanskje ikke fett.. Det er hvertfall beregnet på aktive eller undervektige seniorer, bare ring dem å hør;-)

Edit: Fant lite dokumentasjon om dette på nettet. Er du usikker ville jeg ringt produsentene og pratet med dem. De pleier være veldig flinke til å svare på saklige spm. Lykke til med forvalg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...