Gå til innhold
Hundesonen.no

TV titteren Sheeba


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Måtte bare legge ut dette bildet av Sheeba når hun ser på TV. Hun har jo sine favorittprogrammer da :lol: Det er fotball og dyreprogrammer, da er hun stort sett ikke til å rikke fra TV skjermen :lol:

Her ser hun på SuperG og var ganske ivrig under AG øvelsene som ble vist.

TVSheeba.jpg

Skrevet

Pleide å spøke med at jeg kunne ta et lit TV med i utstillingsringen i stedet for godbit :lol: Ørene står alltid perfekt når hun titter på TV'en :lol:

Skrevet

Hihi, var det i dag morges hun så på SuperG? fo da gikk hundene her i huset amok og! :lol:

Hos meg står de ikke i ro, de løper rundt og leiter etter hundene som lager lyd :lol:

Skrevet
Hihi, var det i dag morges hun så på SuperG? fo da gikk hundene her i huset amok og! :)

Hos meg står de ikke i ro, de løper rundt og leiter etter hundene som lager lyd :)

Ja, det var imorges :lol: Det er lenge siden Sheeba fant ut at lydene kommer fra TV, men så har hun jo vært TV frelst siden hun var 10 uker gammel slik som her :lol:

sheebatv.jpg

Her er hun rundt 1 år gammel, på TV et program om gjeterhunder :D

Ektesauehund1.jpg

Skrevet

Så nydelig hun er da :)

Elwira og jeg ser på Lassie sammen i helgene, hun elsker det. Hvis jeg sier Lassie løper hun bort til tv'en

Skrevet

Så søt :):D Blir like fasinert hver gang sico ser på tv jeg :P Morsomt å følge med på han, der han sitter nærmest klistret til skjermen :)

Hørte om en hund som elsket å følge med på tennis ;) Og når baller gikk ut av spill løp hunden bak tv'en for å lete etter ballen :)

Skrevet
Så nydelig. :)

Men hva er superG?

Hvilken kanal? :)

Det er et barne/ungdoms program som går på NRK på ettermiddagen, men går i reprise på søndag.

:)

Skrevet
Så søt :):D Blir like fasinert hver gang sico ser på tv jeg :P Morsomt å følge med på han, der han sitter nærmest klistret til skjermen :)

Hørte om en hund som elsket å følge med på tennis ;) Og når baller gikk ut av spill løp hunden bak tv'en for å lete etter ballen :)

Ja, Sico er jo så glad i å se hunder og elger på tv :P

Cita ser også på tv. Balder brydde seg lite. Cita følger med på mennesker, dyr, tegnefilmer osv, så lenge dyret beveger seg eller bildet på skjermen hele tiden skifter. Når en hund bjeffer på tv begynner Cita også å bjeffe, og blir forvirret og løper rundt i stuen og titter ut vinduet. Hvis noen roper på en hund på tv eller plystrer høyt, så hopper hun i taket

Skrevet

Tinka står som oftest ikke og ser på TV, men hun reagerer på lydene. Da særlig bjeffing, klynking/uling, ringeklokker, plystring og telefonlyder. Alt det andre bryr hun seg lite om, men om hun ligger og snorker foran TVen, og det kommer en bjeffende hund på eller det ringer på en dørklokke på programmet, da reagerer hun med en gang. Det har skjedd så mange ganger at hun har løpt ned i gangen, deretter kommet opp og stilt seg ved trappa og lurt på om vi ikke skal åpne døren.

Apropos det at hunden reagerer på lyder - Tinka klikker helt når vi vasker vinduene, pga gnisselyden det skaper. Det virker som om hun tror det er en klynkende hund, i alle fall står hun på toppen av trappa og boffer litt når vi vasker vinduene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...