Gå til innhold
Hundesonen.no

Pass på hunden din


LB_Shira

Recommended Posts

Skrevet

Fy søren så skummelt!

Hvis noen hadde prøvd seg på å ta Bea skulle jeg søren meg.. Årh... Men vet ikke om det er helst mindre hunder de er ute etter?

Forlater nå aldri Bea ubevoktet uansett.. Passer til og med godt på henne når hun er i hagen (mest av andre årsaker men likevel)..

Man skal alltid passe godt på!

Huff..

Skrevet

Skikkelig skummelt! Fikk dårlig magefølelse når hun fortalte om at det allerede satt en hund i bilen. Huff! :wub:

Flaks at hun fikk kastet seg over valpen da!

Skrevet

Veldig trasig at det har blitt sånn.

Oppdretteren til shibaen min fikk stjålet en valp fra bilen rett utenfor huset sitt i sommer.

Mens en oppholdt han tok en annen hunden.

Den stakkars valpen ble funnet et døgn senere på Bjørnefjell med så store skader at de måtte avlive den...

Glad jeg har låsbart bur i bilen, og ALDRI binder opp hundene utenfor butikker osv.

Men må si jeg har vært enda mer obs i år etter det som skjedde med oppdrettern vår...

Spesielt på ferien var jeg ordentlig hønemor.

  • 4 weeks later...
Skrevet
Glad jeg har låsbart bur i bilen, og ALDRI binder opp hundene utenfor butikker osv.

Hvordan funker disse burene og hvor får man tak i slike?

Skrevet
Hvordan funker disse burene og hvor får man tak i slike?

Alle bur kan vel låses...kjøp hengelås,det har jeg gjort :icon_redface:

Skrevet

Ut på tur med hunden i den ene hånda og et balltre i den andre sier jeg bare....

De kunne bare våget seg å så mye som sett på mine hunder. Jeg hadde klikka så fulstendig at de hadde sluppet bikkja i frykt for å få skade på trommehinnene ...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...