Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonentreff 2010!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Hei folkens!

Helgens sonentreff ble en suksess, selv om det ikke kom så fryktelig mange! Vi har veldig lyst til å gjenta det neste år, har dere? :ahappy:

Jeg og Astrid har kikket på terminlistene til NKK, og har noen helger i 2010 som kanskje kan være aktuelle, men det får være opp til resten av sonens befolkning også. Hvis vi skal klare å arrangere et megasonentreff til, med stort oppmøte, mange aktiviteter og mye moro, så trenger vi litt hjelp! Er det noen som kunne tenke seg å hjelpe til å arrangere dette? Vi trenger hjelp til alt fra planlegging og gjennomføring, til diverse hjelp til å få til forskjellige aktiviteter, sånn at alle kan være med på noe, og forhåpentligvis lære noe nytt!

Vi trenger også forslag til hvor vi kan ha treffet, et sted som er ganske sentralt på Østlandet, men samtidig idyllisk og fint for hunder og eiere. Det må være muligheter for overnatting, kanskje aller helst hytter, og noe som ikke er så skrekkelig dyrt. Det gjør ikke noe om det ikke er et veldig populært feriested, tenk så deilig det hadde vært å ha området nesten for oss selv! Det er også en fordel om det ikke er så alt for langt unna diverse former for offentlig transport, sånn at vi kan få til frakt frem og tilbake av de som ikke kjører bil selv.

De helgene vi tenker på, er de som det ikke ser ut som om det skjer så fryktelig mye på terminlistefronten, og det er:

12. - 13. juni

10. - 11. juli

17. - 18. juli

31. juli - 01. august

Vi lager ikke noen avstemning på dette enda, men hvis det er noen som vet nå at "DEN helga går ikke, det er jo DEN utstillingen(/eller lignende) som ALLE skal på, hvorfor overså du det?" så si ifra nå, så kan vi stryke den fra lista. Samme hvis det er en annen helg vi har oversett, som hadde vært perfekt, rop ut!

Med det håper vi at det blir et skikkelig megasonentreff neste år, at mange kommer, og at vi får en del frivillige til å hjelpe oss!

Mvh

Astrid og Camilla

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Jeg må bare si at selv om jeg ikke fikk anledning til å være med, så ser det ut som om dere har gjort en kjempejobb! :blink: Bildene som er lagt ut, viser at dere fikk skikkelige rosetter og premier (som jeg gjerne skulle vunnet), det så sosialt og trivelig ut! Lærerikt og morsomt at dere lar folk få prøve noe nytt (spor osv). Jeg vil veldig gjerne være med neste år, dersom jeg har mulighet, og vil bare si: STÅ PÅ! Dere gjør en fantastisk jobb! :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yes :ahappy: Veldig dumt vi ikke kom oss avgårde på treffet likevel :blink:

Har et liteforslag til sted :aww: Tyriheim. Der er det veldig fint, har vært der på Boerboel treff før, fint område, fine hytter - det er jorder der, og noe ferskvann. Alt i alt et veldig fint sted :lol: *mye fint*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jobber du ALLE helgene da? Jeg jobber ikke alle helgene på sommern, bare ganske mange. :ahappy:

Jeg gjorde det i sommer, jeg jobbet vel strengt tatt hver eneste dag i hele juli. :ahappy: Blir nok ikke fult så ille neste sommer, men er nok en fare for at jeg ikke slipper fra i helgene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

17. - 18. juli fungerer dårlig for meg, ca da er slottsfjellfestivalen.

Trur uansett jeg kommer uten hund (med mindre noe rart har skjedd).

Så ut som årets treff var bra, og skulle gjerne vært med i år.

Kanskje det er mulig å lete etter et sted med minst mulig folk, og mest mulig hundevennlig? ikke at jeg trur det er mange av dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Årets treff var veldig hyggelig! Jeg kunne gjerne vært med å arrangere neste års treff, men det blir upraktisk med tanke på at jeg er i Italia fra ca. februar til juni-juli. :ahappy:

Men én mulighet er å leie et sted som for eksempel Frya (som var militærleir tidligere) ved Ringebu. Der er det plass til mange, og store fine områder for hundetrening, samt muligheter for sporterreng i nærheten. Men da koster det fort litt, og man er avhengig av bindende påmelding slik at man er sikker på at man kan få dekket kostnadene.

NKKU har arrangert leir på Frya i fire år, men vi har flyttet til Haslemoen fordi det ble billigere. Når det er sagt, har sommerleirene vært med fullpensjon, og det trenger vi jo ikke når vi samles på denne måten - da er det hyggeligere å grille sammen på kveldstid og ellers spise mat på egenhånd. Og da er det ikke sikkert det blir så dyrt uansett, men det går det jo an å finne ut av.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stemmer for 12-13 juni for da har jeg attpåtil vært å henta valpis og hun er begynt å bli litt stor vil jeg tro og perfekt å få sosialisert seg da. :ahappy:

plass så kan jeg jo si sveastranda (sveastranda.no)igjen da.. er ikke langt ifra togstasjonen på gjøvik, og jeg er rimelig sikker på at det går buss dit å, ihvertfall ikke langt ifra! (men jeg stiller gjerne opp som sjåfør om det er det om å gjøre :lol: ) og det er rimelige priser, telte og camping muligheter. Det er bade, skogs og eng muligheter og veldig hundevelkomment :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemmer definitivt for nytt treff neste år! Kan sikkert være med å hjelpe til jeg, hvis det kan gjøres fra her jeg sitter. :ahappy:

Og så vil jeg jo helst ha det innen rimelig nærhet (øst/sør), for det er ikke aktuelt for meg å fly noe sted.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelig å si et år i forveien, men vil nok gjerne være med! Men kanskje ikke Juni, da WW er i Juni. Og det holder kanskje med en reise i mnd? :ahappy: Finnes det ikke en fin camping i Oslo eller noe sånt? Tenker det ligger ganske så sentralt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Der skal tenkes på at hvis det er sommerferie tid, så er det ikke sikkert at der er plads på campingpladser eller at de vil have hundetreff der pga af gener for deres andre liggende gjester.

Men juni og juli passer dårligt ind her da det er højsæson, og jeg ikke har mulighet for at holde fri.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...