Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff Tranby/Lier


Anne68

Recommended Posts

Heisan! Er ny her på forumet jeg. Har en del naboer som jeg treffer av og til sammen med hunden min, men kunne tenke meg å treffe noen som kunne tenke seg et vennskap i tillegg. Jeg er nok noe travel, men jeg har ledig mandager og onsdager.

Liker som sagt å gå tur med vovsen, min lille gutt på 15 uker , men liker også hobby kvelder og spill kvelder. Er partnet og har ei datter på 10 år. Noen som er interessert?

Anne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 11 months later...

Heisan, Jeg blir veldig gjerne med på litt sosialisering / treff.

Bor på Tranby og har en papillonvalp;-)

Hei, hva med å bli med på treff i Drammen?

Se her: http://hundesonen.no/forum/index.php?showtopic=52544 :P

Har forresten papillon selv, i tillegg til phalene og border collie :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei Hei

Jeg og mine Border Collie på 4 år blir med vi. kan ikke før om 2 uker da siden jeg er i militæret.

Men vi blir gjerne med vi :):lol:

Hei!

Beklager veldig sent svar, men av en eller annen grunn har jeg ikke fått beskjed på mailen min om svar på dette forumet før for noen få dager siden. Hadde faktisk glemt at jeg hadde lagt inn en slik etterlysning.

Jeg har likevel blitt kjent med ei anna dame på et annet forum som jeg går turer med. Hun har en dverg snauzer. Gutten min har rukket å bli over året nå og trenger noen på egen størrelse å bryne seg på. Så om noen vil være med på tur sammen med oss er det bare hyggelig. Vi holder fremdeles til i Lier.

Ta kontakt på nytt, så finner vi en dag som passer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mange. Hva definerer du som "ekstra store"? Generelt sett er det spisshunder og vokterhunder som har litt lyd. Vokterhunder bjeffer sjelden mye, men de kan si fra når det er noen på døra/tomten/veien etc. Puddel og noen gjeterhunder kan også ha noe lyd, særlig i arbeid. Retrievere, fuglehunder, mynder, de store spanielene for eksempel.
    • De aller fleste hunder kan være familiehunder, det er få raser som ikke egner seg til det blant dagens brukshunder. Det handler mer om kapasitet og aktivisering i hverdagen generelt.
    • Hvilke større hunderaser over 15 kilo har ikke så mye lyd? Må også ikke være blant de som er ekstra store. 
    • Hvilke brukshunder kan også være familiehunder blant gruppe 1 ? Gjetere.
    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...