Gå til innhold
Hundesonen.no

Vapours Khadeijah - Saluki


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle legge ut noen bilder og skrive noen ord om min nye stolthet. Saluki jenta Vapours Khadeijah som så dagens lys i Finland den 12 juni. Kajsa som vi kaller henne til daglig har fem andre søsken, tre jenter og to gutter.

Moren Noor Inca Alfa Romeo Giulia Frost er oppringlig fra Norge, og Tøfflus her inne er hennes oppdretter. Så det er takker være henne at ”lille” Kajsa har flyttet til meg og at en stor drøm endelig har gått i oppfyllelse :P

Jeg var i Finland å hentet henne på tirsdag, så hun har ikke vært her i så mange dager. Syntes hun har funnet seg godt til rette både med oss tobente som bor her, dachsen Mira og katten Arnt.

Som sikkert noen av dere fikk med dere, flyttet det en Saluki til oss i fjord høst. En omplasseringshund som er helt herlig på veldig mange måter. Det fungerte dessverre ikke, så jeg tok den tunge beslutningen om at hun måtte flytte tilbake til oppdretteren sin i vinter. Det var det aller beste for både Niki som hun heter og meg. Niki trives veldig godt hos sin oppdretter i Sverige sammen med sin mor, far og to søsken.

Så kommer det noen bilder av frøkna..!

9u6d27.jpg

9u6d102.jpg

9u5d62.jpg

9u6d155.jpg

Mira er stolt "storesøster"

9u6d34.jpg

9u6d79.jpg

Kajsa9u5d30.jpg

Skal bli flink til å legge ut flere bilder utover :lol:

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skrevet

Awww, jeg bare elsker salukier :P Vakreste hundene på jord!

Synes forresten langhåra dachs og saluki på en måte er litt like i ansiktet :lol:

Skrevet
Så søt! :aww: Er litt forskjell på dachs og mynde, da :wub:

Neida, en dachs er bare en saluki med litt kortere bein :lol::)

Grattis Ida, Kajsa er bare sååååå nydelig og jeg er skikkelig stolt, og veldig glad, for at du valgte henne (selvom jeg har "kjeftet" deg huden full for at du ikke tok en av de glatte sjoko'ene da :) ).

Idag har Kajsa blitt introdusert for mormor, mormors søster og mormors søsters sønn. Og etter å ha pepet bittelitt for de var så store og skumle, kom halen frem, viftet masse frem og tilbake og frøkna var sååå stolt over å få gå med de store :D Du er en veldig flink valpe/saluki eier og jeg er helt sikker på at dere blir et "farlig" team i diverse ringer/baner fremover :D

Skrevet

Naaaaaaw, så søt! Sånne myndevalper er jo knallsøte, men jeg gleder meg til du legger ut bilder når hun er halvvoksen og sånn rar og hengslete, da kan man le godt velvitende at den voksne bisken gjerne er verdigheten selv (jeg ser da selvfølgelig bort fra Langbein til Tøfflus, jeg har sett noen høyst uverdige bilder av den herremannen!)

Skrevet
Neida, en dachs er bare en saluki med litt kortere bein :wub::aww:

Eller så er en Saluki en forvokst Dachs.. Alt etter som.. :)

Tusen takk for gratulasjonene fra dere alle :lol: Prøvde å ta noen bilder i skogen i går, men er ikke så enkelt når hun er over alt på en gang. Storkoste seg, og jeg set fram til mange fine turer vi skal få sammen både med Mira og meg, og andre hunder.

De vokser jo grådig fort, så tror det ikke er så alt for lenge til du får se sånne hengslete bilder TonjeM :)

Skrevet

10uker20.jpg

På tur med mormor Bess

10u1d79.jpg

10u1d78.jpg

Mye å lukte på i skogen

10u1d19.jpg

Hva er dette for noe?

10u1d61.jpg

Mira blir litt frustrert over at den "lille" valpen løper så mye fortere enn henne.

10u1d13.jpg

10uker31.jpg

Og her legger hun seg for å sove etter mange nye inntrykk

Skrevet
Eller så er en Saluki en forvokst Dachs.. Alt etter som.. :D

Næh, tøys på deg :)

10uker31.jpg

Og her legger hun seg for å sove etter mange nye inntrykk

:) Hun har jammen meg en merkelig sovestilling. Hodet UNDER soffan :wub:

Slekter vel på sin mor da, som sov på ryggstøet av soffan, benia inn mot veggen og hodet dinglende nedover soffaryggen...

Og psssttt, Frost, mamma'en, var den flinkeste av dem alle til å komme ut fra grindene, jeg våknet ofte med henne på hodeputen mens de andre sov pent der de skulle ;) Men snill, det var hun da og har alltid vært siden, og det er pappa'en også, så du har mye å glede deg til fremover med denne lille skjønnheten :D

næ så søt :aww: ikke mange som har saluki her inne... hvor store blir de egentlig?? søt liten valpis du har i hvertfall :lol:

Mankehøyde skal være for hanner 58-71 cm og tisper noe mindre :D

  • 2 weeks later...
Skrevet
:ahappy: Hun har jammen meg en merkelig sovestilling. Hodet UNDER soffan :ahappy:

Slekter vel på sin mor da, som sov på ryggstøet av soffan, benia inn mot veggen og hodet dinglende nedover soffaryggen...

Hehe.. Hvis hun hadde fått lov til å ligge i soffaen hadde hun helt sikkert ligget som sin mor.. Oppfinsomme disse.. :lol:

Og takk for alle komplimenter.. Alltid hyggelig å høre !

Her kommer det mange ny bilder av frøkna mi som har blitt over 12 uker nå. Tiden går så fort. Blir en del bilder, for jeg er så dårlig på å legge ut jevnlig. Alt går kjempe fint. Hun har blitt husvarm, for å si det sånn.. :lol: Er som valper flest, finner på litt av hvert innimellom og det er sånn det skal være. Syntes Mira er kjempe flink med henne, og de har det veldig fint sammen.

I dag har vi vært på bærtur med Tøfflus og hundene igjen. Kajsa`s mormor sin søster, Indiana, har virkelig sansen for frøkna. Har aldri sett Indiana sånn, og det er koselig å se at hun liker min lille jente. Hun hadde nok lyst på små valpiser.. Godt hun kan ta seg av lille Kajsa da :lol:

10u4d.jpg

Sovner snart i senga si...endelig..hehe

10u4d140.jpg

Gjermenningen11u2d186.jpg

Godt hun får plass i sekken til "bestefar"....så slipper jeg å bære henne når hun blir sliten..

Gjermenningen11u2d92.jpg

SalukiNorway.jpg

To gode venninner

SalukiNorway11.jpg

SalukiNorway12.jpg

Sopptur11u1d35.jpg

Deler det litt opp jeg..

Skrevet

Denne tråden har gått meg hus-forbi! Og den valpen må være den søteste jeg har sett i mitt liv (sett bort ifra Selma selvfølgelig :ahappy: ) Jeg har faktisk aldri sett en salukivalp før. Liker rasen bare bedre og bedre!

Skrevet

Takk takk folkens! Gøy å høre (eller å lese) at dere syntes hun er nydelig, for det gjør jeg også :ahappy: Og Saluki er en fantastisk herlig rase SaraS..! Så skjønner godt du har fått øynene opp for den.

Skrevet
I dag har vi vært på bærtur med Tøfflus og hundene igjen. Kajsa`s mormor sin søster, Indiana, har virkelig sansen for frøkna. Har aldri sett Indiana sånn, og det er koselig å se at hun liker min lille jente. Hun hadde nok lyst på små valpiser.. Godt hun kan ta seg av lille Kajsa da :ahappy:

Og en skikkelig bærtur ble det! Du din snik som har lært valpen din til å stikke hele det frekke huet sitt i MIN bærbøtte og bare forsyne seg liksom...snøft...

Ja, Indiana har virkelig forelsket seg. Og jeg med, er faktisk litt stolt over å ha bidratt til at denne lille skjønnheten er laget og flyttet til Norge jeg :lol:

Denne tråden har gått meg hus-forbi! Og den valpen må være den søteste jeg har sett i mitt liv (sett bort ifra Selma selvfølgelig :ahappy: ) Jeg har faktisk aldri sett en salukivalp før. Liker rasen bare bedre og bedre!

Ja, er de ikke bare helt herlige :lol: Du hilste faktisk på mormor'en til Kajsa på Støren :lol:

Skrevet
Og en skikkelig bærtur ble det! Du din snik som har lært valpen din til å stikke hele det frekke huet sitt i MIN bærbøtte og bare forsyne seg liksom...snøft...

Ja, Indiana har virkelig forelsket seg. Og jeg med, er faktisk litt stolt over å ha bidratt til at denne lille skjønnheten er laget og flyttet til Norge jeg :ahappy:

Du plukka jo i en vannskål for hunder, og Kajsa er jo en hund og har næringsvett, så da forsyntes hun seg selvfølgelig.. Er ikke det naturlig da :lol: Hehe..

Ja, du har all rett til å være stolt ”mormor”! For hadde det ikke vært for deg, hadde ikke lille Kajsa vært her hos meg..:ahappy: Jeg har mye å takk deg for!

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...