Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingsbånd til Toller


stine_

Recommended Posts

Skrevet

Heisann folkens!

Nå har jeg hvert overalt på nett for å finne et passende bånd til min lille tollertispe. Litt dårlig på det her med bånd, men kan prøve å forklare. Er som et retrieverbånd, men helt tynt og i skinn. Enten helt i skinn, eller et med skinn i toppen og selve lenken i metall.

Noen som har et forslag på hvor jeg kan leite etter et slikt bånn? enten på nett eller i Oslo

Takk for svar=)

Skrevet
Heisann folkens!

Nå har jeg hvert overalt på nett for å finne et passende bånd til min lille tollertispe. Litt dårlig på det her med bånd, men kan prøve å forklare. Er som et retrieverbånd, men helt tynt og i skinn. Enten helt i skinn, eller et med skinn i toppen og selve lenken i metall.

Noen som har et forslag på hvor jeg kan leite etter et slikt bånn? enten på nett eller i Oslo

Takk for svar=)

Jeg har lett i et par år før jeg fant et til min tollerfrøken, og det fant jeg på utstillingen i Nesbyen for et par helger siden.

Har du lett på TAM Alna? De skal jo ha et ganske godt utvalg i bånd og lenker...

Skrevet

Skal en tur til byen for å kikke litt nå, tenkte å ta en tur på Bjerke til helga, se om vi finner noe der.

Hos TAM alna har vi ikke sett, kanskje vi skulle tatt oss en tur dit også.

Spennende med utstilling!

Rart hvordan man ikke finner det man ser etter når man har laget et bilde i hodet av akkurat det man vil ha :|

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...