Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kjenner til hundematen Brit?


BDD Girl

Recommended Posts

Skrevet

vet en kompis av meg brukte det når han hadde hund, han va meget fornøyd med det. . er det her enda ? synes han nevnte noe på att det ikke va lov å selge lenger PGA. innholds betegnelsen ikke stod på Norsk Svensk og Dansk. men det skal eg ikke påstå er tilfelle. da eg ikke har vært borti det foret!

Guest Christine
Skrevet

Brukt det på begge mine, og jeg har vært fornøyd så lenge vi har brukt det. :rolleyes2:

Skrevet

Jeg prøvde en sekk på Lita, og byttet etter den sekken. Hun forandret seg til et vandrene gasskammer og var ekkel i magen, noe som forandret seg med en gang jeg byttet til det hun går på nå :rolleyes2:

Skrevet

Vår har brukt Brit i ca 2 år..Helt greit for..Fikk det på døra og ikke kosta det aller værst heller. Nå har Forimport både Brit Og Franks pro gold..Så jeg har gått over til Frank da vi brukte det før.Fin for for vår i alle fall.. Men Forimport slutter nå med inntak av Brit foret..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...