Gå til innhold
Hundesonen.no

Robur, hvor?


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om forhandler som selger Robur i Oslo/Akershus?

Jeg sitter å vurderer bytte tilbake til det föret etter noen års opphold (flyttet for langt unna forhandler).

Håper det fins noen som selger det annet sted enn i Asker, men har problemer med å finne det. Noen som kan hjelpe?

Evt er det noen som har fått med seg om Eda hund&katt eller Dyrebutikken inne på senteret i Charlottenberg selger Robur?

Skrevet

Fôrutsalgte på Hvalstad har fått nye eiere. Jeg vet ikke om de selger Robur lenger, men du kan jo høre med de:

Rortunet Forutsalg

Kirkeveien 56 A

1395 Hvalstad

66 84 73 23

Skrevet

Det ble vel den nærmeste. Takk for hjelpen. Må nesten tenke på om jeg kommer til å kjøre så langt :)

Fôrutsalgte på Hvalstad har fått nye eiere. Jeg vet ikke om de selger Robur lenger, men du kan jo høre med de:

Rortunet Forutsalg

Kirkeveien 56 A

1395 Hvalstad

66 84 73 23

Var der jeg handlet før, men jeg syns det var litt langt å kjøre igjennom hele Oslo og ut til Hvalstad.

Noe jeg forøvrig syns det er til 4poter også, men om jeg kjøper 2-3 sekker så holder jo det i ca 2 mnd.

Takk for hjelpen :rolleyes2:

Skrevet
Det ble vel den nærmeste. Takk for hjelpen. Må nesten tenke på om jeg kommer til å kjøre så langt :)

Var der jeg handlet før, men jeg syns det var litt langt å kjøre igjennom hele Oslo og ut til Hvalstad.

Noe jeg forøvrig syns det er til 4poter også, men om jeg kjøper 2-3 sekker så holder jo det i ca 2 mnd.

Takk for hjelpen :|

På 4poter har de også masse annet spennende også, vi er stadig der og handler, kjempe koselige folk som jobber der :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...