Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du mye utstyr til hunden din?


Renate A

Recommended Posts

Har nok blitt endel... Men noe av det er jo i valpestr. da, så det er jo for lite. Har jo 4. hunden nå, så det hoper seg litt opp. Man får lyst på noe nytt selv om det gamle ikke er heeelt utslitt ;)

Orker jeg å telle da?

2 halsbånd i valpestr., 1 rødt i velour m/ kobbel og 1 grønt med nagler

2 strupebånd i valpestr. (Jóga passer dem når hun er avrøyta)

3-4 vanlige halsbånd i voksenstr., 1 rosa, 1 tynt brunt og 1 rundfletta, alle i lær

1 halvstrup i lær

2-3 vanlige strupebånd

1 sele som egentlig ikke passer (billig impulskjøp for mange år siden)

4-5 kobbel i lær

2-3 kobbel i nylon e.l.

1 flexiline

4-5 vanlige utstillingsbånd (alt i nylon), minst 2 hvite, 1 beige, 1 mørkbrunt

2 "gull"strupebånd til utstilling

2 kobbel til utstillingsbånd, 1 svart og 1 hvitt

Også en del børster og kammer, noen vanlige sakser, effileringssaks, 3 klotenger og en klosaks til valper, tannbørster, tannkrem og tannskrape, tekstillim til ører og ditto oasis fix (måtte sjekke stelleveska nå)

Har også 1 stk. dekken, regntett med teddyfôr, men de hater å ha det på begge to, så de slipper ;)

Ellers har de alskens kurver, tepper og leker, også noen matskåler også da, og foreløpig ett sammenleggbart bur (skal kjøpe større med bedre plass til begge) og to i plast. Da orker jeg ikke huske mer ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Luna og Jenna får stadig noe nytt, de har endel nå å:

- Mange halsbånd

- Mange bånd

- En hel hær med leker, kong, pipeleker, kosedyr, baller++

- Hundeseng til Luna fra petshopgirls

- Seng til Jenna

- Kombisele

- Vanlig sele

- Apportbukk tre

- Spill til å putte godbiter i

- 2 stoffbur

- Stort bur

- Bilbur

- Agility tunnel

- Slalom

- Tepper

- 2 kløv

- Potekrem

- Flexie line

- Klosaks

- Reflekser

Sikkert enda mer som jeg ikke kommer på ;) Er så gøy å handle til hundene ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har ikke så mye. Det meste er arvet etter en lhasa apso, så det begynner å bli litt lite!

kurv (arvet)

saccoseng ((nå blitt saccopute) arvet) :P

valpehalsbånd

Ungdomshalsbånd

rundsydd lærhalsbånd (arvet etter en samjoed, litt stor enda)

lærkobbel (arvet)

utstillingskobbel

vann og matskål-liten (arvet)

vann og matskål - medium

en børste

en kam

karde

klotang

saks

pinsett til ørenapping

og selvsagt en haug med leker :)

Ønskelista vår er laaaang, f.eks:

trimmebord, plutoduk, sele, langline, magebelte med elastiskkobbel, børste for voksenpels, kløv osv.

Hundeutstyr er dyrt så vi må kjøpe litt etter litt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har masse masse! Jeg har ca 15 halsbånd, 10 kobbel, 7 seler, en hel kasse med leker, regnjakke, refleksvest osv osv.

Fant ut at jeg har brukt over 2000 kr på hundeutstyr i år. Kjøpte hinder, runderingshalsbånd og litt til :rolleyes:

Synes det er kjekt å kjøpe ting til de jeg :D Men vil ikke tenke på hvor mange tusen jeg har brukt på de :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Santoz har vel ikke så mye utstyr. Kjøper nytt når ting blir ødelagt eller forsvinner.

Har vel følgende:

1stk Vari kennel bur

1stk Stor pute (seng)

1stk Sele som eg må fikse litt.

3stk halsbånd. 1kjetting halsbånd, en lær halsbånd som en skomaker lagde for meg og en ny Ezydog kamo halsbånd. (mistet eller ødelagt de andre)

1stk langline

2stk bånd.

2stk matskål.

1stk håndkle.

Er vel bare det. Mat og diverse greier kaller eg ikke utstyr. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...